Türkiye'nin isg platformu
OSGB Hizmetleri

Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın sorumlusu Anayasa Mahkemesi’mi?

Anayasa Mahkemesi, kazanılmış hak tanımı ile, hiçbir kanunun, vatandaşın lehine değilse, asla ve kesinlikle geriye işletilmemesi hükmüne varıyor ve gerekçeli olarak tüm başvuruları reddediyor.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın sorumlusu Anayasa Mahkemesi’mi?Anayasa Mahkemesi, kazanılmış hak tanımı ile, hiçbir kanunun, vatandaşın lehine değilse, asla ve kesinlikle geriye işletilmemesi hükmüne varıyor ve gerekçeli olarak tüm başvuruları reddediyor

Neden İş Güvenliği ekibi olarak öncelikli amacımız Türkiye’ye İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürü oluşturmaktır. Bu doğrultuda, 26 kişilik uzman ekibimizle bu zamana kadar İş Sağlığı ve Güvenliğinin dışına çıkmadan, hiçbir şekilde siyasi ve ideolojik polemiklere girmeden sadece İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili yazı ve makaleler yayınlamak temel amacımız olmuştur.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın sorumlusu Anayasa Mahkemesi’mi? 1

 

Total
4
Shares
9 yorum
  1. Bir Kanunun yürürlükte olduğu dönemde bütün şartlarıyla birlikte elde edinilmiş Hak KAZANILMIŞ HAKTIR. ÖNCE Kİ KANUN DÖNEMİNDE KAZANMIŞSIN SONRAKİ KANUN BU HAKKINI ELİNDEN ALAMAZ.KAZANILMIŞ HAKKIMIZA DOKUNULAMAZ.

  2. Bizler bu vatan için bu millet için yıllarca çalıştık çabaladık, Bizim Vatan sevdamızı kimse test edemez, kimse bize kumpas kuramaz bizler bu vatanın bağrından kopan Milletiz işçiyiz, esnafız, memuruz… Sadece hakkımızı istiyoruz, fazlası değil

  3. İlginç bir yaklaşım, gerçekten AYM’nin bu tutumu ilginç. Kazanılmış haksa, buyurun kazanılmış hak, geriye işlememe kuralı ise, buyurun geriye işlememe kuralı. Daha ne istiyorsun o zaman!

  4. Ceza kaldırılabilir ama suç insanın içinde sonsuza kadar yaşar. AYM nin yaptığı hiçbir evrensel hukukla uyuşmuyor.

  5. Ben eyt grubunda değilim, ancak ortada yapılan bir haksızlık var. Bu haksızlık AYM tarafınan legal gösterilmeye çalışılmış ve milyonlarca çalışan mağdur edilmiş .Dolayısıyla AYM bu kararıyla güvenleri sarmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × one =

Önceki Yayın
B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı-4

Kamuda İş Sağlığı ve Güvenliği

Sonraki Yayın
Elle Taşıma İşleri Yönetmeliği

Elle Taşıma İşlerinde Risk Değerlendirmeleri

İlgili Yayınlar
Total
4
Share