İş Ekipmanları Kazaları Video

İş ekipmanlarının kullanımı ile ilgili uygulanması gereken iş sağlığı ve güvenliği kuralları vardır. Bu kurallara uyulmazsa, aşağıdaki videoda yaşananlar iş hayatımızda meydana gelebilir.

 

Videolardan da anlaşılacağı üzere;

  • İş ekipmanının güvenliğinin kurulma ve montaj şartlarına bağlı olduğu durumlarda, ekipmanın kurulmasından sonra ve ilk defa kullanılmadan önce ve her yer değişikliğinde ekipmanın, periyodik kontrolleri mutlaka yapılmalıdır
  • Arızaya sebep olabilecek etkilere maruz kalarak tehlike yaratabilecek iş ekipmanının kazalar, doğal olaylar veya ekipmanın uzun süre kullanılmaması gibi iş ekipmanındaki güvenliğin bozulmasına neden olabilecek durumlardan sonra, arızanın zamanında belirlenip giderilmesi ve sağlık ve güvenlik koşullarının korunması için periyodik kontroller yapılmalıdır.
  • Operatörler mutlaka eğitimden geçmeli ve bilinçlendirilmelidir. Çalışanlara, kullandıkları iş ekipmanına ve bu iş ekipmanın kullanımına ilişkin yeterli bilgi verilmelidir.
  • İş ekipmanlarının kullanılmasında asla şaka olmaz.

 

VİDEOLAR;

 

 

Yazının ve videonun tüm hakları www.nedenisguvenligi.com‘a aittir. Telif hakları kanunu gereğince kopyalanamaz ve/veya farklı bir yerde kullanılamaz. Ancak alıntı yapıldığında link ve adres verilmek zorundadır.

4.8
Makaleyi Oylar mısınız?
[Total: 1 Average: 5]

Cevap Bırakın

error: İçerik Korunmaktadır!
Devamını oku:
Trajik İş Kazaları – Video

Dünyada yaşanan iş kazalarından derlediğimiz görüntüleri sizlerle paylaşıyoruz. Bu kazalardaki görüntüleri ders niteliğinde algılayabiliriz.   İş Kazaları Görüntüleri   İş...

Kapat