İş Güvenliği Şakaya Gelmez – Video

İş Güvenliği Şakaya Gelmez!

Her sanayi çalışanları için çeşitli güvenlik önlemleri vardır. Olası iş güvenliği riskleri, ciddi ve acil fiziki tehlikelerden hafif tehlikelere kadar uzanır. Bunlar yangınlar, patlamalar, kimyasal tehlikeler veya bir çalışanın hayatına tehdit oluşturan diğer tehlikeler olabilir. Daha ılımlı tehlikeler, ergonomi, iş yükü, zihinsel yorgunluk ve çalışanların genel refahındaki zorlukları içerir. İkinci risk türleri genellikle ofis ortamında meydana gelir. Bununla birlikte, bulunduğunuz iş ne olursa olsun, her zaman bir kaza yapma ihtimali vardır.

Aşağıda izleyeceğiniz videoda İş Sağlığı ve Güvenliği kültürünün oluşmaması durumunda yaşanacaklara dair görüntüleri bulacaksınız. İş güvenliğinin şakaya gelmeyeceğini anlatan görüntüler…

 

 

 

 

İş Güvenliğinin Önemi

Bir güvenlik açığının ölçülebilen en büyük maliyeti, sadece çalışan olmaz. Kaybedilmiş bir beden veya zihinsel rehabilitasyon yılları, çalışanı tamamen yeni bir yaşam tarzına zorlayabilir. Bu tür olaylara nasıl fiyat koyacağımızı tanımlamak gerçekten zor olsa gerek. Görevlerini yerine getirirken yaşamını yitiren ya da  uzun soluklu yaralanmalar da kuşkusuz ekonomik olarak ölçülebildiğimizin ötesindedir. Yaşamını yitiren kişinin yanı sıra aile ve iş arkadaşları  da diğer paydaşlardır.

Bu kazalar aynı zamanda şirketleri de etkilemektedir. İş kazası geçiren bir çalışan kayıp adam/saat anlamına gelmektedir. O nedenle bir şirket için bakıldığında giderler yalnızca verimlilik kaybı olarak ölçülmez, aynı zamanda kayıp iş gücü ve artan sigorta maliyetleri de etkilidir.

 

5
Makaleyi Oylar mısınız?
[Total: 3 Average: 4.3]

Cevap Bırakın

error: İçerik Korunmaktadır!
Devamını oku:
Kısa Çalışma Ödeneğinden Yararlanma Şartları

Kısa Çalışma Yönetmeliği 4447 sayılı Kanun ve Kısa Çalışma ve Kısa Çalışma Ödeneği Yönetmeliği'ne göre sigortalı sayılan kişileri hizmet akdine...

Kapat