Ofis Ortamında Yaşanan İş Kazaları – Video

İş Sağlığı ve Güvenliği’nin önemli ayaklarından biri de ofislerde uygulanması gereken güvenlik tedbirleridir. Bu tedbirlerin alınmaması küçük de olsa iş kazalarının yaşanmasına sebep olmaktadır. Aşağıdaki videoda güvenlik tedbirleri, ihmal gibi durumlarda önlem alınmazsa yaşanacaklara dair görüntüler yer almaktadır.

Ofislerde Yaşanan İş Kazaları – VİDEO

 

 

Ofislerde Risk Değerlendirmeleri

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile 29/12/2012 tarihli ve 28512 sayılı Resmi Gazete`de yayımlanarak yürürlüğe giren İş Sağlığı ve Güvenliği Risk Değerlendirmesi Yönetmeliği uyarınca ofislerde risk değerlendirmesi yapılması zorunlu kılınmıştır.

Kontrol listesi doğru bir şekilde uygulanıp, uygun olmadığını değerlendirdiğiniz konularda gerekli önlemler alındığı takdirde işyerlerleri, sadece çalışanlar için değil müşteriler için de sağlıklı ve güvenli yaşam alanlarına dönüşecektir.

Ofis/bürolar için bu kontrol listesinin ihtiyaca göre geliştirilip doldurularak işyerinde bulundurulması, belirli aralıklarla güncellenmesi ve bu değerlendirme sonucunda alınması öngörülen tedbirlerin yerine getirilmesi gerekmektedir.

Risk değerlendirmesi; ofis/bürolarda var olan ya da dışarıdan gelebilecek tehlikelerin belirlenmesi, bu tehlikelerin riske dönüşmesine yol açan faktörlerin ortadan kaldırılması için yapılması gerekli çalışmaları kapsar.

 

4.9
Makaleyi Oylar mısınız?
[Total: 1 Average: 5]

Cevap Bırakın

error: İçerik Korunmaktadır!
Devamını oku:
Elektronik Tebligat Yönetmeliği

ELEKTRONİK TEBLİGAT YÖNETMELİĞİ   Elektronik ortamda yapılacak tebligatlara ilişkin usul ve esasları düzenleyen yönetmelik detayı aşağıdadır;   Resmi Gazete Tarihi:...

Kapat