Taşıma ve İstifleme Nasıl Olmalı Video

Lojistik hizmetlerin bir ayağı olan depolama ve taşıma süreçleri bütün üretim ve hizmet sektörlerinin başarılı olmasında son derece önemli bir parçadır. Bu süreçte sağlık ve güvenliğin sağlanması tüm kurumların ve çalışanların görevleri arasındadır.

Taşıma ve İstifleme

Sektörde yaşanan kazaların en önemli sebebinin motorlu taşıtların kullanımı olduğu tespit edilmiştir. Sektörün doğası gereği zorunlu hızlı çalışma temposu, işyerlerinde trafik kurallarının belirlenmemiş olması ve düzensiz iş akışları ile bir araya gelince kazalar kaçınılmaz olmaktadır. Bu sebeple iş akışlarının belirlenmesi, trafik kuralları ve genel depo düzeninin sağlanması bu sektörde alınması gereken en önemli önlemlerdir.

Aşağıdaki videoda da izleyeceğiniz üzere, biraz gülümseten ancak düşündürmesi gereken durumları maalesef gözler önüne sermektedir.

VİDEO

 

 

 

Yazının ve videonun tüm hakları www.nedenisguvenligi.com‘a aittir. Telif hakları kanunu gereğince kopyalanamaz ve/veya farklı bir yerde kullanılamaz. Ancak alıntı yapıldığında link ve adres verilmek zorundadır.

4.8
Makaleyi Oylar mısınız?
[Total: 2 Average: 5]

Cevap Bırakın

error: İçerik Korunmaktadır!
Devamını oku:
Sağlıklı Yaşam İçin Beslenme

Beslenme Beslenme hiçbir zaman sadece karın doyurmak anlamına gelmez. Yeterli ve dengeli beslenme, büyüme, yaşamın sürdürülmesi ve sağlığın korunması için...

Kapat