Türkiye'nin isg platformu
OSGB Hizmetleri

İş sağlığı ve güvenliği uygulamalarıyla uluslararası ödüle layık görüldü

Türkiye Finans Katılım Bankası, “Önce Sağlık” diyerek hayata geçirdiği iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarıyla uluslararası arenada ödüle layık …
İş sağlığı ve güvenliği uygulamalarıyla uluslararası ödüle layık görüldü 1

Türkiye Finans Katılım Bankası, “Önce Sağlık” diyerek hayata geçirdiği iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarıyla uluslararası arenada ödüle layık görüldü. İngiltere’de iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili mevzuatların ve standartların geliştirilmesi konusunda yetkin bir kurum olan British Safety Council tarafından verilen “Uluslararası İş Güvenliği Ödülü’yle Türkiye Finans, fark yaratan iş sağlığı ve güvenliği performansını uluslararası alanda kanıtlamış oldu. 

Pandemi döneminde kurum içerisinde çok sıkı sağlık ve güvenlik önlemleri alan Türkiye Finans, COVID-19 salgını başlar başlamaz, salgına karşı çalışanlarının daha güvenli ve sağlıklı koşullarda işlerini yapabilmeleri için bir aksiyon planı açıklamıştı. Çalışan ve toplum sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan rehberler doğrultusunda müşterileri, çalışanları ve kamu sağlığı konusunda en üst seviye önlemleri çok hızlı bir şekilde alan banka, 1 Haziran 2020 itibarıyla bankacılık sektöründe bir ilki gerçekleştirerek Genel Müdürlük bünyesinde esnek çalışma modeli JEST’i hayata geçirmiş ve şubelerde haftalık dönüşümlü çalışma sistemine geçmişti.

Çağrı Tasarım Kampanya

İlginizi Çekebilir!  Karbonmonoksit zehirlenmesine dikkat!

Bu ödülü çalışanlarına verdikleri değerin bir yansıması olarak gördüklerini ifade eden Türkiye Finans İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Züleyha Büyükyıldırım şöyle konuştu: “Sağlığın önemini bir kez daha anladığımız pandemi döneminde ilave olarak hayata geçirdiğimiz iş sağlığı ve iş güvenliği uygulamalarıyla “Uluslararası İş Güvenliği Ödülü”ne layık görülmekten mutluluk duyuyoruz. “Önce Sağlık” odağında devreye aldığımız etkili uygulamalar, doğru yönetim stratejisi ve iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemimiz ile bankamızın çalışanlarına verdiği değerin uluslararası otoriteler tarafından da onaylanmış olduğunu görüyoruz. Dünyada bu sene 63’üncüsü verilen ve çok köklü bir ödül olan “Uluslararası İş Güvenliği Ödülü”nü alan tek katılım bankası olarak sektöre öncülük eden uygulamaları hayata geçirmeye devam edeceğiz.”  

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 4 =

Önceki Yayın
40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi

40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi

Sonraki Yayın

8 yılda 502 işçi intihara sürüklendi

İlgili Yayınlar
Total
0
Share