Türkiye'nin isg platformu
OSGB Hizmetleri

Kardeşiyle mahsur kaldığı iskeleden emniyet kemeri sayesinde kurtarılan işçi, iş güvenliğine dikkati çekti

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde, 3 gün önce apartmanın 12. katındaki iskelede elektrik arızası nedeniyle kardeşiyle mahsur kalan boya işçisi …
Kardeşiyle mahsur kaldığı iskeleden emniyet kemeri sayesinde kurtarılan işçi, iş güvenliğine dikkati çekti 1

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde, 3 gün önce apartmanın 12. katındaki iskelede elektrik arızası nedeniyle kardeşiyle mahsur kalan boya işçisi Ahmet Çelik, iş güvenliğine dikkat çekti

Dış cephesini boyadıkları apartmanda makarası arızalanınca dengesi bozulan iskelede mahsur kalan ve itfaiye ekiplerince kurtarılan kardeşlerden Çelik, AA muhabirine 12. katta yaşadıkları o anları anlattı.

Çağrı Tasarım Kampanya

“Yukarıda asılı kaldık. İskelenin dengesi bozuldu. Boyalarımız aşağı döküldü. Yüksek tarafta ben vardım, kardeşim aşağı kısımdaydı. İtfaiye geldiğinde merdiven yetişmeyince çok endişelendik. Bizi emniyet kemerimize bağlı halatlarla yukarıya çektiler. Eğer üzerimizdeki emniyet kemerlerimiz olmasaydı, yukarı çekilemezdik. ya iskeleye tutunacaktık ya da aşağı düşecektik. Biz zaten kemerlerimize güvendiğimiz için çalışıyoruz. Bunlar olmadan bu yüksekliklere çıkmamız mümkün değil.”

İlginizi Çekebilir!  Farplas'ta 100 kişi Kod-29 ile işten atıldı

Çelik, çalışmalarında hassasiyetle uyguladıkları iş güvenliğinin önemini, yaşadıkları olayın ardından bir kez daha anladıklarını vurguladı.

Yaptıtkları işte güvenliğin önemine dikkati çeken Çelik, şöyle devam etti:

“Bir akrabamız böyle bir kazada hayatını kaybetti. Emniyet kemeri ve halatı yoktu. Onu gördüğümüz için her zaman emniyet kemerini takmaya özen gösteriyoruz. Ailemizin çoğunluğu bu işlerle uğraşıyor. Hepimiz için öncelik emniyet kemeri ve halat. Bu olduğunda kendimizi daha rahat hissediyor, daha rahat çalışıyoruz. Herkes bu yüksekliklere nasıl çıktığımızı soruyor. İşte bu kemerler sayesinde çıkabiliyoruz. 50 kat bile olsa, yeter ki kemerimiz olsun, çıkarız.”

İlginizi Çekebilir!  Yargıtay: Mobbingde iddiaların tamamının ispatlanmasına gerek yoktur

Olayın görgü şahitlerinden Çelik kardeşlerin mesai arkadaşlarından Ahmet Dürül (20) de iskelenin dengesinin bozulduğunu görünce paniklediğini dile getirdi.

Dürül, iskelede kendisi varmış gibi korktuğunu, itfaiyeye çevredekilerle yardım ettiklerini ve arkadaşlarını kurtarmayı başardıklarını sözlerine ekledi.

Meydankavağı Mahallesi 1567. Sokak’taki bir apartmanın dış cephesini boyayan Ahmet (21) ile kardeşi İbrahim Çelik (20), salı günü 12. katta makarası arızalanınca dengesi bozulan iskelede mahsur kalmıştı.

Kardeşiyle mahsur kaldığı iskeleden emniyet kemeri sayesinde kurtarılan işçi, iş güvenliğine dikkati çekti

Kardeşiyle mahsur kaldığı iskeleden emniyet kemeri sayesinde kurtarılan işçi, iş güvenliğine dikkati çekti 2

Kardeşiyle mahsur kaldığı iskeleden emniyet kemeri sayesinde kurtarılan işçi, iş güvenliğine dikkati çekti 3

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen − 3 =

Önceki Yayın
İmbat Madencilik'te işçilerden mobbing iddiası: “İşçinin ağzı tuvalet mi” 4

İmbat Madencilik'te işçilerden mobbing iddiası: “İşçinin ağzı tuvalet mi”

Sonraki Yayın
Antalya'da iş cinayeti: Klimayı tamir ederken akıma kapılan Mustafa Bülbül, hayatını kaybetti 5

Antalya'da iş cinayeti: Klimayı tamir ederken akıma kapılan Mustafa Bülbül, hayatını kaybetti

İlgili Yayınlar
Total
0
Share