Türkiye'nin isg platformu
OSGB Hizmetleri

Kısa Çalışma Ödeneği ve işsizlik maaşı ne zaman yatacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Ocak ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerini 5 Şubat’ta …
Yargıtay'dan emsal niteliğinde kıdem tazminatı kararı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Ocak ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerini 5 Şubat’ta hesaplara yatırıyoruz” demişti.

Söz konusu ödemeler banka hesaplarına bugün yatırılacak. IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara ise ödemeler PTT üzerinden yapılacak.

Çağrı Tasarım Kampanya

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NE ZAMAN BİTECEK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kısa Çalışma Ödeneği’nin iki ay daha uzatılarak 17 Ocak’a kadar devam edeceğini belirtmişti.

İlginizi Çekebilir!  TMK Kataforez Teknik Metal Kaplama Fabrikası’nda 7 işçi işten atıldı, diğer işçiler üretimi durdurdu

Koronavirüs salgını nedeniyle iş kanuna eklenen geçici 10. madde kapsamında, iş veya hizmet sözleşmesinin belirli haller dışında işveren tarafından feshedilmesini yasaklayan düzenlemenin süresi 17 Ocak 2021 tarihinden itibaren iki ay daha uzatıldı.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NEDİR?

Kısa Çalışma Ödeneği nedir araştıranlar için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) kısa çalışma ödeneğini şu şekilde tanımlıyor:

İlginizi Çekebilir!  Ankara'da şah damarı kesilen işçi sağlığına kavuştu

Genel ekonomik, sektörel, bölgesel kriz veya zorlayıcı sebeplerle işyerindeki haftalık çalışma sürelerinin geçici olarak en az üçte bir oranında azaltılması veya süreklilik koşulu aranmaksızın işyerinde faaliyetin tamamen veya kısmen en az dört hafta süreyle durdurulması hallerinde, işyerinde üç ayı aşmamak üzere sigortalılara çalışamadıkları dönem için gelir desteği sağlayan bir uygulama.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 3 =

Önceki Yayın
Yüz yüze eğitim nasıl olacak? İşte alınan kararlar 1

Yüz yüze eğitim nasıl olacak? İşte alınan kararlar

Sonraki Yayın
Metabolizmayı hızlandıran besinler 2

Metabolizmayı hızlandıran besinler

İlgili Yayınlar
Total
0
Share