Türkiye'nin isg platformu
OSGB Hizmetleri

Malatya’da tekstil fabrikasında 55 işçi yemekten zehirlendi

Olay, öğle saatlerinde 1’inci Organize Sanayi Bölgesi’nde meydana geldi. 200 kişinin çalıştığı bir tekstil fabrikasındaki 55 işçide, öğle vakti …
Malatya'da tekstil fabrikasında 55 işçi yemekten zehirlendi 1

Olay, öğle saatlerinde 1’inci Organize Sanayi Bölgesi’nde meydana geldi. 200 kişinin çalıştığı bir tekstil fabrikasındaki 55 işçide, öğle vakti yedikleri yemekten bir süre sonra baş ağrısı ve mide bulantısı şikayetleri başgösterdi. İhbarla fabrikaya gelen sağlık ekiplerince kentteki hastanelere götürülen 55 işçi, tedavilerinin ardından taburcu edildi. 

Online İSg Eğitimi

İlginizi Çekebilir!  Ev hizmetlerinde çalışanların sosyal hakları neler?

Malatya Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli de konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “İlimiz 1. Organize sanayi bölgesinde bulunan bir fabrikada çalışan toplam 55 kişi bugün akşam saatlerinde bulantı ve kusma şikâyetleri ile Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdular. Fabrikada görevli personelin yedikleri dönerden zehirlendikleri düşünülmekle beraber gerekli gıda ve su numune örnekleri alınarak analiz edilmek üzere laboratuvara ulaştırılmıştır. Başvuran hastaların tamamı acil serviste yapılan tedavilerinin ardından taburcu edilmişlerdir. Hastaneye yatışı gerektirecek bir hastalık durumu oluşmamıştır” denildi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen − fourteen =

Önceki Yayın
Kütahya’da iş cinayeti: 1 ölü 2

Kütahya’da iş cinayeti: 1 ölü

Sonraki Yayın
Türkiye, işçi hakları açısından en kötü 10 ülke arasında 3

Türkiye, işçi hakları açısından en kötü 10 ülke arasında

İlgili Yayınlar
Total
0
Share