İş Yerinde Güvenlik Neden Önemli?

İşyeri güvenliği neden bu kadar önemli? Bu sorunun cevabı aslında  düşündüğümüzden daha fazla. İsyerinde yaşanan bir iş kazasının sadece çalışana zarar verdiğini düşünürsek yanılırız. Tabiki de çalışanın kaybını göz ardı etmek mümkün değil.

 

İşyerinde güvenliği ön planda tutmamızın 7 nedeni;

  1. Yaralanmalı iş kazası
  2. Ölümlü iş kazası
  3. Kurumsal Mali Kayıp
  4. Mülke zarar
  5. İşçininin çalışma verimi düşer
  6. Ürünün hizmet ve kalitesi düşer
  7. Kurumsal itibar azalır

 

Bir şirketin çalışması ve ayakta kalması için karlılık ve verim çok önemlidir.Ölüm ve yaralanmalar şirketim kârını ve verimini olumsuz yönde etkiliyor. Hem çalışan hem de işveren için önce emniyeti sağlamak, kaza riskini en aza indirmek ve dolayısıyla finansal kayıp ve maddi hasarı azaltmak en büyük yararınadır.

 

Sürekli iş kazası yaşanan şirketlerde kurumsal itibarda düşer. Kurumsal itibarını kaybeden şirketlerle de kimse çalışmak istemez.

Bir şirket, çalışanlarını bir araya getirir ve uygun güvenlik eğitimi verir ve ardından uygularsa, olumlu sonuçlar oluşur. Bu nedenle işyeri güvenliğinin hem şirkete hem de çalışana faydası vardır.

 

 

Yazının tüm hakları www.nedenisguvenligi.com‘a aittir. Telif hakları kanunu gereğince kopyalanamaz ve/veya farklı bir yerde kullanılamaz. Ancak alıntı yapıldığında link ve adres verilmek zorundadır.

2.7
Makaleyi Oylar mısınız?
[Total: 1 Average: 5]

Cevap Bırakın

error: İçerik Korunmaktadır!
Devamını oku:
Aktif İşgücü Hizmetleri Yönetmeliği

AKTİF İŞGÜCÜ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ İstihdamın korunmasına ve artırılmasına, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, işsizliğin azaltılmasına ve özel politika gerektiren grupların işgücü...

Kapat