Türkiye'nin isg platformu
OSGB Hizmetleri

Yer altı maden işletmelerine destek başvuruları 31 Mayıs’ta sona erecek

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, yer altı maden işletmelerine yönelik yürütülen Finansal Destek ve Rehberlik Programı faydalanıcılarının …
Sakarya'da iş cinayeti: Beton karma makinesine düşen Engin İnce hayatını kaybetti 4

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, yer altı maden işletmelerine yönelik yürütülen Finansal Destek ve Rehberlik Programı faydalanıcılarının hibe ödeme taleplerini “https://www.misgephibetakip.csgb.gov.tr” yapabileceği belirtildi.

Başvurulara yönelik sorular için de “misgep@misgep.org” adresinin açıldığı duyurulan açıklamada, başvuruların iletilmesinin ardından ilk destek ödemelerinin haziran ayında yapılacağı kaydedildi.

İlginizi Çekebilir!  İSG uzmanları, 'haksız suçlanma ve yargılanmadan' şikayetçi

Açıklamada, yer altı maden iş yerlerine her ay en düşük 300, en yüksek 3750 avro karşılığı Türk lirası desteği verileceğine işaret edilerek, işletmelerin İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) profesyoneli görevlendirmelerine karşılık çalışan başına da ayda 15 avro destek sağlanacağı ifade edildi.

İlginizi Çekebilir!  İSG sınavı son başvuru tarihi bitti...

Finansal Destek ve Rehberlik Programı faydalanıcılarının hibe ödeme taleplerini 31 Mayıs’a kadar iletebileceği hatırlatılarak, Finansal Destek ve Rehberlik Programı kapsamında yer altı madenlerine iş sağlığı ve güvenliği alanında finansal ve rehberlik desteği de verildiği aktarıldı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Yayın
Sakarya'da iş cinayeti: Beton karma makinesine düşen Engin İnce hayatını kaybetti 5

KOD 29 zulmü ILO’da ele alınacak

Sonraki Yayın
Sakarya'da iş cinayeti: Beton karma makinesine düşen Engin İnce hayatını kaybetti 6

Koronavirüs nedeniyle ertelenen İSG/1 sınavı yapıldı

İlgili Yayınlar
Total
0
Share