Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği
Tamircin Burada

Çanakkale İş Cinayetleri

Çanakkale’de iş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin her ne sebeple olursa olsun ertelenmesi ya da engellenmesi; iş kazalarına, meslek hastalıklarına ve iş cinayetlerine ORTAK OLMAKTIR!..

İş sağlığı ve güvenliği bütün çalışanları ilgilendiren, çalışma yaşamının en temel unsurlarından biridir. İş güvenliğine ilişkin göstergeler, temel insan hakları, çalışma yaşamı ve ülkelerin gelişmişliklerine ilişkin önemli bir verileri içerisinde saklıyor.

Ölümlü iş kazalarında Türkiye, Avrupa’da hala ilk sırada yer alıyor. Ayrıca iş kazası sonucu geçici iş göremezlik nedeniyle iş gücü kayıplarının maliyeti rakamlarla ifade edilemez boyutlara ulaştı. Böyle olunca biz hala 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Kanunu’nu 2012 yılından bu yana tam anlamıyla devreye alamadık.

Çanakkale ve bölgelerinde yaşanan iş cinayetleri sonucu yaşamını yitirenleri rahmetle anıyoruz.

Çanakkale’de iş cinayeti: Devrilen iskeleden düşen işçi yaşamını kaybetti

Çanakkale’de yaşanan iş cinayeti, Bayramiç’e bağlı Debboylar mevkiinde meydana geldi. İsmail Tanışman, 5 metre yükseklikte boya yaparken, iskelenin devrilmesi…

Çanakkale’de iş cinayeti: Parlayan boş varil Ali Şahin ölümüne neden oldu

Çanakkale’de iş cinayeti yaşandı. Çanakkale‘nin Kepez belde belediyesinde çalışan bir işçi, şantiyede kestikleri boş yağ varilinin parlayarak alev…
Araç çubuğuna atla