Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği
Tamircin Burada

Eskişehir İş Cinayetleri

Eskişehir ve çevre ilçelerinde yaşanan ve aşağıda verilen iş kazaları ve giderek artan iş cinayetleri, ne yazık ki bu konudaki ilgisizliği gösteriyor.

“Önlenebilir kazalar bizim ihmalimiz nedeniyle önlenmezse, cinayetten farkı yoktur”.

Eskişehir ve çevre ilçelerinde işverenlerin ve çalışanların, artık iş güvenliği meselesini, uyulması gereken bir mecburiyetten ziyade, çalışanların sağlığını ve güvenliğini destekleyen, verimi ve kaliteyi artıran bir araç olarak görmesi zorunluluk oldu.

Günümüzde çalışma hayatında kalıplaşmış, kısa süre içinde değişemeyecek davranış biçimleri aslında iş kazalarının temel nedenleri arasında gösterilmektedir. Yaşanan bu kazaları önlemekte güvenli davranışların ortaya konulması ve bunun sonucunda da güvenli çalışma ortamını destekleyen bir kültürün oluşmasından geçmektedir.

Eskişehir ve bölgelerinde yaşanan iş cinayetleri sonucu yaşamını yitirenleri rahmetle anıyoruz.

Eskişehir’de iş cinayeti: İnşaatta 4’üncü kattan asansör boşluğuna düşen Orhan Şen yaşamını yitirdi

Eskişehir’de iş cinayeti yaşandı. Olay, Odunpazarı ilçesine bağlı 71 Evler Mahallesi Askerler Sokak’ta meydana geldi. Orhan Şen, inşaatın…

Eskişehir’de iş cinayeti: Fabrikanın bina inşaatında iş kazası geçiren Bayram Kurtuluş hayatını kaybetti.

Eskişehir’de fabrikanın ek bina inşaatının yapıldığı bölgede iş kazası geçiren Bayram Kurtuluş, ağır yaralanarak Eskişehir Şehir Hastanesi’ne kaldırılmıştı.…

Eskişehir’de iş cinayeti: Pres makinesine sıkışan Ali Yücel hayatını kaybetti

Eskişehir‘de Organize Sanayi Bölgesinde bir fabrikada meydana gelen iş kazasında Ali Yücel pres makinesine sıkışarak hayatını kaybetti. (daha&helliip;)
Araç çubuğuna atla