Türkiye'nin isg platformu
OSGB Hizmetleri

Hugo Boss fabrikasında 17 yıllık çalışan mobbing yüzünden tazminatsız kovuldu

İşçi Kadın Meclisi ve Tekstil İş Sendikası, İzmir’deki Hugo Boss fabrikasında 17 yıldır çalışan sendikalı işçinin tazminatsız işten çıkarılmasına …
Hugo Boss fabrikasında 17 yıllık çalışan mobbing yüzünden tazminatsız kovuldu 1

İşçi Kadın Meclisi ve Tekstil İş Sendikası, İzmir’deki Hugo Boss fabrikasında 17 yıldır çalışan sendikalı işçinin tazminatsız işten çıkarılmasına ilişkin açıklama yaptı.

Online İSg Eğitimi

Sendika, yaptığı açıklamada, işçinin sağlık sorunları yaşarken dahi işyeri tarafından mobbinge uğradığını, fabrikanın tazminat ödememek için işten çıkarılan çalışana yönelik “hırsızlık iftirasında” bulunduğunu belirtti.

KOD 46 VE MOBBING VURGUSU

Sendika mobbinge uğradığı belirtilen işçinin yaşadıkları hakkında, “Hugo Boss’ta dikim operatörü olarak çalışan işçi, fabrikaya yeni gelen süpervizörün keyfi isteklerini yerine getirmediği için mobbinge maruz bırakıldı. Bir buçuk ay boyunca mobbing altında çalışan işçi, tazminatını alarak işten ayrılmak istediğini, iş aradığını ve biraz zaman istediğini söyledi. Ertesi gün işçi ayağını kırdı ve bir buçuk aylık iş göremez raporu aldı. İşçinin iyileşmesi ve tekrar iş başı yapmasının hemen ardından çalıştığı konum değiştirildi, ‘joker eleman’ olarak çalıştırılmaya başlandı. İş başı yaptıktan birkaç gün sonra ise çantasında ‘Hugo Boss etiketli ürün olduğu’ iddia edilerek hakkında tutanak tutuldu, savunması dahi alınmadan Kod 46 ile işten atıldı” açıklamasını yaptı.

Çağrı Tasarım Kampanya

İlginizi Çekebilir!  Madencilere 732 bin lira isg hibe desteği

8 OCAK’TA TOPLANILIYOR

İşçi Kadın Meclisi ve Tekstil İş Sendikası tarafından 8 Ocak’ta Ege Serbest Bölge Girişi’nde toplu bir basın açıklaması yapılacağı ifade edilerek, “işyerinin işçinin kıdem tazminatını vermek zorunda olduğunun” altı çizildi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − one =

Önceki Yayın
Kocaeli'de iş cinayeti: Üzerine trafo parçası düşen Ali Kalaycı hayatını kaybetti 2

Kocaeli'de iş cinayeti: Üzerine trafo parçası düşen Ali Kalaycı hayatını kaybetti

Sonraki Yayın
Denizli'de iş cinayeti: Kaynak yaptığı sırada akıma kapılan Mehmet Korucu hayatını kaybetti 3

Denizli'de iş cinayeti: Kaynak yaptığı sırada akıma kapılan Mehmet Korucu hayatını kaybetti

İlgili Yayınlar
Total
0
Share