Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği
Tamircin Burada

Afyonkarahisar İş Cinayetleri

Afyonkarahisar’da iş kazaları sonucu yitirilen insan yaşamlarının değerini ölçmek ve hiç bir maddi değerle karşılaştırmak olanaklı değildir. Afyonkarahisar ve bölgelerinde yaşanan iş cinayetleri sonucu yaşamını yitirenleri rahmetle anıyoruz.

Ülkelerin gelişmişlik düzeyleri, çalışanlarına verdiği değerle yükselir. İşçilere sağlıklı ve güvenli çalışma ortamlarının sağlanması, işçinin daha mutlu ve verimli çalışmasının yanında işverene ve ülke ekonomisine de olumlu katkılar sunacaktır. Bu nedenle, iş sağlığı ve güvenliği konusunda alınacak tedbirler bir maliyet olarak değil, aksine verimliliğe yönelik bir öncelik olarak görülmelidir.

Afyonkarahisar’da iş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin her ne sebeple olursa olsun ertelenmesi ya da engellenmesi; iş kazalarına, meslek hastalıklarına ve iş cinayetlerine ORTAK OLMAKTIR!..

Ölümlü iş kazalarında Türkiye, Avrupa’da hala ilk sırada yer alıyor. Ayrıca iş kazası sonucu geçici iş göremezlik nedeniyle iş gücü kayıplarının maliyeti rakamlarla ifade edilemez boyutlara ulaştı. Böyle olunca biz hala 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Kanunu’nu 2012 yılından bu yana tam anlamıyla devreye alamadık.

Afyonkarahisar ve çevrelerinde yaşanan ve giderek artan iş kazaları, ne yazık ki bu konuda bir ilgisizlik halinin varlığını gösteriyor. Bununla birlikte insana verilen önemin yok denilecek kadar az olduğunun göstergesidir. Ayrıca yaşanan iş kazaları, çağdaş çalışma ve yaşam koşullarına ulaşmak için daha çok uzun yıllara ihtiyacımızın olduğunu ortaya koymaktadır.

Afyonkarahisar’da iş cinayeti: Palet makinesine sıkışan Hüseyin Pirinççi hayatını kaybetti

Afyonkarahisar merkezindeki Işıklar beldesindeki bir tuğla fabrikasında çalışan Hüseyin Pirinççi, 12 Eylül günü, bacağını çalıştığı Palet makinesine kaptırdı.…

Afyonkarahisar’da iş cinayeti: Asansör boşluğuna düşen Eyüp Bulut hayatını kaybetti

Afyonkarahisar’da iş cinayeti yaşandı. Bursa’dan Afyonkarahisar’a mobilya montajı yapmak için giden işçi Eyüp Bulut (33), mobilya taşıdığı sırada…
Araç çubuğuna atla