Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği
Tamircin Burada

Amasya İş Cinayetleri

Amasya ve çevrelerinde yaşanan ve giderek artan iş kazaları, ne yazık ki bu konuda bir ilgisizlik halinin varlığını gösteriyor.

Ülkelerin gelişmişlik düzeyleri, çalışanlarına verdiği değerle yükselir. İşçilere sağlıklı ve güvenli çalışma ortamlarının sağlanması, işçinin daha mutlu ve verimli çalışmasının yanında işverene ve ülke ekonomisine de olumlu katkılar sunacaktır. Bu nedenle, iş sağlığı ve güvenliği konusunda alınacak tedbirler bir maliyet olarak değil, aksine verimliliğe yönelik bir öncelik olarak görülmelidir.

Amasya ve bölgelerinde yaşanan iş cinayetleri sonucu yaşamını yitirenleri rahmetle anıyoruz. Amasya’da iş kazaları sonucu yitirilen insan yaşamlarının değerini ölçmek ve hiç bir maddi değerle karşılaştırmak olanaklı değildir.

İşverenler ve devlet görevini tam anlamıyla yapmalı, çalışanlar ise İSG kurallarına mutlaka uymalıdır. Aksi halde zirvedeki yerimizi halen korumuş oluruz!..

Sonuç olarak; Amasya’da iş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin her ne sebeple olursa olsun ertelenmesi ya da engellenmesi; iş kazalarına, meslek hastalıklarına ve iş cinayetlerine ORTAK OLMAKTIR!..

Boğanın saldırdığı 55 yaşındaki işçi yayatını kaybetti

Amasya’da mezbahada boğanın saldırdığı 55 yaşındaki işçi Kadir Bilen yaşamını kaybetti. Olay, kent merkezinde bulunan mezbahada meydana geldi. Kesim için mezbahaya getirilen…

Amasya’da yağ fabrikasında işçiler zehirlendi: 1 ölü, 5 yaralı

Alınan bilgiye göre, ilçede yağ üretimi yapan bir fabrikanın arıtma ünitesinin bulunduğu kuyuya 6 işçi onarım yapmak için…
Araç çubuğuna atla