Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği
Tamircin Burada

Artvin İş Cinayetleri

Artvin ve bölgelerinde yaşanan iş cinayetleri sonucu yaşamını yitirenleri rahmetle anıyoruz. Adana ve çevre ilçelerinde yaşanan ve aşağıda verilen iş kazaları ve giderek artan iş cinayetleri, ne yazık ki bu konudaki ilgisizliği gösteriyor.

Bununla birlikte insana verilen önemin yok denilecek kadar az olduğunun göstergesidir. Ayrıca yaşanan iş kazaları, çağdaş çalışma ve yaşam koşullarına ulaşmak için daha çok uzun yıllara ihtiyacımızın olduğunu ortaya koymaktadır.

“Önlenebilir kazalar bizim ihmalimiz nedeniyle önlenmezse, cinayetten farkı yoktur”.

Ülkelerin gelişmişlik düzeyleri, çalışanlarına verdiği değerle yükselir. İşçilere sağlıklı ve güvenli çalışma ortamlarının sağlanması, işçinin daha mutlu ve verimli çalışmasının yanında işverene ve ülke ekonomisine de olumlu katkılar sunacaktır. Bu nedenle, iş sağlığı ve güvenliği konusunda alınacak tedbirler bir maliyet olarak değil, aksine verimliliğe yönelik bir öncelik olarak görülmelidir.

Unutmayalım ki; İnsanımızı bir makine olarak görmekten ziyade, insana yakışır bir çalışma ortamı sağlayarak ekonomik ve refah seviyesi yüksek bir çalışan olarak görmeliyiz ki, iş kazaları ve meslek hastalıkları can almaya, sakat bırakmaya devam etmesin.

Artvin’de iş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin her ne sebeple olursa olsun ertelenmesi ya da engellenmesi; iş kazalarına, meslek hastalıklarına ve iş cinayetlerine ORTAK OLMAKTIR!..

Artvin’de uçuruma yuvarlanan işçi hayatını kaybetti

Artvin Murgul’da ormanlık alanda ağaç keserken düştüğü tahmin edilen adam uçuruma yuvarlandı. İhbar üzerine bölgeye gelen AFAD, 112…

Artvin’de iş cinayeti: Viyadük inşaatından düşen Talip Özkan hayatını kaybetti

Artvin’de iş cinayeti yaşandı. Alınan bilgiye göre, Yusufeli Barajı ve HES inşaatı relokasyon yolları kapsamında yapımı devam eden…

Artvin’de iş cinayeti: Yol inşaatında kaza: 1 ölü

Artvin’de iş cinayeti yaşandı. Yusufeli ilçesinde yol ve viyadük inşaatında çalışan 22 yaşındaki genç, iş makinesi kovasının altında…
Araç çubuğuna atla