Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği
Tamircin Burada

Kırşehir İş Cinayetleri

Kırşehir’de iş cinayetleri ve iş kazaları sonucu yitirilen insan yaşamlarının değerini ölçmek ve hiç bir maddi değerle karşılaştırmak olanaklı değildir.

Kırşehir ve bölgelerinde yaşanan iş cinayetleri sonucu yaşamını yitirenleri rahmetle anıyoruz.

Bir güvenlik açığının ölçülebilen en büyük maliyeti, öncelikle çalışan olmaktadır. Kaybedilmiş bir beden veya zihinsel rehabilitasyon yılları, çalışanı tamamen yeni bir yaşam tarzına zorlayabilir. Bu tür olaylara nasıl fiyat koyacağımızı tanımlamak gerçekten zor olsa gerek. Görevlerini yerine getirirken yaşamını yitiren ya da uzun soluklu yaralanmalar da kuşkusuz ekonomik olarak ölçülebildiğimizin ötesindedir.

İş kazaları aynı zamanda şirketleri de etkiler. İş kazası geçiren bir çalışan kayıp adam/saat anlamına gelmektedir. O nedenle bir şirket için bakıldığında giderler yalnızca verimlilik kaybı olarak ölçülmez, aynı zamanda kayıp iş gücü ve artan sigorta maliyetleri de etkilidir. Şirketler için bir diğer önemli kayıp ise, iş kazalarının çokluğu nedeniyle oluşacak olan motivasyon bozukluğudur. Çalışanlar kendilerini güvende hissetmezlerse iş moralleri azalır ve çalışma istekleri düşer. Bu da işveren için olumsuz sonuçların doğmasına sebep olacaktır.

Kırşehir’de iş cinayeti: üzerine vinç devrilen Emre Bahri Orman hayatını kaybetti

Kırşehir’de iş cinayeti yaşandı, meydana gelen iş cinayetinde, çalıştığı çiftlikte üzerine vinç devrilen Emre Bahri Orman hayatını kaybetti.…
Araç çubuğuna atla