Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği
Tamircin Burada

Sinop İş Cinayetleri

Sinop ve çevre ilçelerinde işverenlerin ve çalışanların, artık iş güvenliği meselesini, uyulması gereken bir mecburiyetten ziyade, çalışanların sağlığını ve güvenliğini destekleyen, verimi ve kaliteyi artıran bir araç olarak görmesi zorunluluk oldu.

Sinop‘de iş cinayetleri ve iş kazalarında zirvedeki yerimizden çıkmak için işverenler ve idare görevlerini tam anlamıyla yapmalıdır. Bununla birlikte çalışanlar ise İSG kurallarına mutlaka uymalıdır.

Kazaları, ölümleri, yaralanmaları ve hastalıkları engellemek için, iş güvenliği eğitimi etkin bir yöntemdir. İş güvenliği eğitimi öğrenme ile başlar ve kullanılan metotlarla süreklilik kazanarak devam eder. Öğrenme kuramları ve iş güvenliği eğitim metotlarına bakıldığında; öğrenme eğitimin en önemli parçasıdır. Ayrıca deneyimlerin paylaşılması, belirlenmesi, öğrenme ile desteklenmektedir. Öğrenme yetenek, beceri ve kabiliyet gerektirir. İnsanlar bir zorlukla karşılaştıklarında daha iyi öğrenme sağlanır.

Sinop ve bölgelerinde yaşanan iş cinayetleri sonucu yaşamını yitirenleri rahmetle anıyoruz.

Sinop’ta balıkçı teknesinde çalışan 56 yaşındaki işçi hayatını kaybetti

Sinop’ta bir balıkçı teknesinde çalışan işçi, çektikleri balık ağındaki kütüğün üzerine düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Olay, saat 18.00…

Sinop’ta iş cinayeti: Zeynel Acar, kereste boşaltırken düşerek hayatını kaybetti

Sinop‘ta bir kişi kamyondan kereste boşalttığı sırada düşerek hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinde Sinop Küçük Sanayi…
Araç çubuğuna atla