Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği

İstanbul’da iş cinayeti: Filtre fabrikasında çıkan yangında Sedat Cesur yaşamını kaybetti

İstanbul’da iş cinayeti: Filtre fabrikasında çıkan yangında Sedat Cesur yaşamını kaybetti
Tamircin Burada

Dün saat 13.30 sıralarında İstanbul, Eyüpsultan’da Habipler Pirinççi Mahallesi’nde 2 katlı araç filtresi üreten fabrikada bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Ekipler, bir yandan yangını soğutma çalışması yaparken, dünden beri haber alınamayan fabrika çalışanı Sedat Cesur’u aramayı da sürdürdü. Çalışmalar kapsamında, Cesur’un cansız bedenine ulaşıldı.

FABRİKA DUVARLARI YIKILMIŞTI

Cesur’un cenazesi, savcının çalışmasını tamamlamasının ardından morga kaldırılacak. Jandarma ekiplerince fabrika bölgesine çıkan caddeler, araç trafiğine kapatıldı. Yangın nedeniyle fabrikanın duvarlarının bir kısmı duman tahliyesi yapılabilmesi için iş makineleriyle yıkılmıştı.

KAYMAKAM “O KİŞİYE DE ULAŞABİLMEYİ ÜMİT EDİYORUZ” DEMİŞTİ

Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara da dün gazetecilere yaptığı açıklamada, yangının saat 14.00 sularında başladığını belirterek, “Yangın dolayısıyla gerekli çalışmalar 154 itfaiye personeli ve 51 itfaiye aracı ile halen sürdürülmektedir. Bir kişiden haber alınamıyor. İnşallah o kişiye de ulaşabilmeyi, haber almayı ümit ediyoruz. Hepimize geçmiş olsun.” ifadelerini kullanmıştı.

OSGB Tasarımı

İlgili Yayınlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla