Türkiye'nin isg platformu
OSGB Hizmetleri

Korkunç Rapor: Çocuk işçi sayısı son 4 yılda 8,4 milyon arttı

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından yayımlanan ortak raporda, dünya genelinde …
Çocuk ve genç işçilerin çalıştırılması

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından yayımlanan ortak raporda, dünya genelinde neredeyse her 10 çocuktan birinin işçi olarak çalıştığı belirtildi.

2020 yılının başında dünya genelinde 63 milyon kız ve 97 milyon erkeğin çocuk işçi olduğuna dikkat çekilen raporda, çocuk işçiliğine son verme yönündeki küresel çabaların son 20 yılda ilk kez durduğu ifade edildi.

Çağrı Tasarım Kampanya

Korkunç Rapor: Çocuk işçi sayısı son 4 yılda 8,4 milyon arttı

Tehlikeli işlerde çalışan 5 ila 17 yaş grubundaki çocukların sayısının 2016’dan bu yana 6,5 ​​milyon artarak 79 milyona yükseldiğine işaret edilen raporda, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınının neden olduğu ekonomik sorunların ve okulların kapanmasının da halihazırdaki çocuk işçilerin çalışma saatlerini uzatmış olabileceği belirtildi.

İlginizi Çekebilir!  2 milyondan fazla çocuk işçi var!

Dünya genelinde çocuk işçi sayısının son 4 yılda 8,4 milyon artarak 160 milyona çıktığı kaydedilen raporda, 2022 yılının sonuna kadar salgın yüzünden çocuk işçilerin sayısının 9 milyon daha artabileceği uyarısı yapıldı.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 + three =

Önceki Yayın
Havai Fişek Fabrikasının Çalışanı: 'Denetimlerden Önce Haber Geliyordu' 1

Havai Fişek Fabrikasının Çalışanı: 'Denetimlerden Önce Haber Geliyordu'

Sonraki Yayın
Türkiye'deki bebek pudralarında asbest kullanılıyor mu? 2

Türkiye'deki bebek pudralarında asbest kullanılıyor mu?

İlgili Yayınlar
Total
1
Share