Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği

Akyazı’da başına vinçten kopan halat düşen 24 yaşındaki işçi yaşamını kaybetti

Akyazı’da başına vinçten kopan halat düşen 24 yaşındaki işçi yaşamını kaybetti
Tamircin Burada

Sakarya’nın, Akyazı ilçesi bulunan ASAŞ Alüminyum Fabrikası’nda meydana gelen iş cinayetinde 24 yaşındaki Selim Han İnci yaşamını kaybetti. 

Akyazı’da İş Cinayeti

Malzeme yüklü sepet kaldırılırken, vincin kopan halatı, fabrikada sökme ve son kontrol operatörü olarak çalışan 24 yaşındaki Selim Han İnci’nin başına düştü. Yaralanan işçinin mesai arkadaşlarının ihbarıyla fabrikaya sağlık ekipleri sevk edildi. Akyazı Devlet Hastanesi’ne kaldırılan İnci, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Selim Han İnci’nin cenazesi, otopsi için Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Ön Otopsi Merkezi’ne gönderildi. Yaklaşık 6 aydır fabrikada çalışan İnci’nin nişanlı olduğu ve evlilik hazırlığı yaptığı öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Akyazı'da başına vinçten kopan halat düşen 24 yaşındaki işçi yaşamını kaybetti

Sakarya’da yaşanan iş kazaları ve Meslek Hastalıkları

Sakarya ve çevresinde resmi kayıtlara göre 2013’den bu yana 67.269 iş kazası meydana gelmiş, 134 iş cinayeti yaşanmış, 174 kişiye meslek hastalığı tanısı konmuştur. 2022 yılında iş kazası geçiren kişi sayısı 11.532 olmuş, kayıp gün sayısı ise 93.080 olarak kayıtlara girmiştir. Bununla birlikte 2022 yılında 1’i kadın 13 kişi iş cinayetleri sonucu yaşamını yitirmiştir. Yine 2022 yılında 22 kişiye meslek hastalığı tanısı konmuştur.

Sakarya iş güvenliği analizi

OSGB Web Tasarımları

İlgili Yayınlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla