Türkiye'nin isg platformu
OSGB Hizmetleri

Çıraklık yapan 14 yaşındaki çocuk işçiyi demir copla dövdü!

Lise öğrencisi E.K., 4 Kasım günü, harçlığını çıkartmak için 2 haftadır çalıştığı berberde müşterinin favori ve ensesini eğri kestiği için ustası …
Çıraklık yapan 14 yaşındaki çocuk işçiyi demir copla dövdü! 1

Lise öğrencisi E.K., 4 Kasım günü, harçlığını çıkartmak için 2 haftadır çalıştığı berberde müşterinin favori ve ensesini eğri kestiği için ustası Z.B.G., tarafından demir copla dövüldü.

Çağrı Tasarım Kampanya

Ailesini arayarak durumu anlatan E.K., annesi S.Ö. ile birlikte hastaneye giderek darp raporu aldı. Aile, Z.B.G., hakkında polise şikayetçi oldu.

Yaşadıklarını anlatan 14 yaşındaki çocuk işçi E.K., “Müşterinin sakal tıraşını yaptım. Sonra ‘saç tıraşına geç’ dedi. Saç tıraşını yanlış yapınca demir copla vurdu. Daha önce sürekli enseme ve yanağıma tokat atıyordu, bacaklarıma vuruyordu. Temizlikte bir yeri unuttuğumda sürekli kızıyordu. Tokat atıp, dövüyordu. Sürekli küfür ve hakaret ediyordu” dedi.

İlginizi Çekebilir!  Konya'da 55 yaşındaki Kader Alptuğ iş yerinde dinlenirken ölü bulundu

‘SENİ KOMALIK EDENE KADAR DÖVERİM’

Daha önce hiç tıraş yapmadığı halde olay günü ustasının kendisini bir müşterinin saçını ve sakalını kesmeye zorladığını söyleyen E.K., şöyle konuştu:

Çıraklık yapan 14 yaşındaki çocuk işçiyi demir copla dövdü! 2

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

E.K.’nin olay günü işte olan annesi S.Ö., “Ben işte olduğum sırada oğlum telefonla aradı ‘Ustam beni copla dövdü’ dedi. İş çıkışı oğlumun çalıştığı berbere gidip ne olduğunu sordum. Bana oğlumun her gelen müşteriden bahşiş istediğini, yanlış tıraş yaptığını söyledi. ‘2 haftadır çalışan bir çocuk nasıl tıraş yapar’ dedim. Ben çocuğumun cebini kontrol ederdim 5 liradan başka parası olmazdı. Ben ‘çocuğumun darp raporunu alacağım bu işin peşini bırakmayacağım’ dedim. Çocuğumu hastaneye götürüp darp raporu aldık. Sonra da polise gidip şikayetçi olduk. Ben el kaldırmaya kıyamazken, başkası benim çocuğumu böyle dövmesi benim çok gücüme gitti. Ne ceza alacaksa en büyüğünü istiyorum. Bu adam yanında çalıştırdığı çocuklara böyle yapıyorsa, bu kişinin engellenmesini istiyorum” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir!  Yer altı maden işletmelerine destek başvuruları 31 Mayıs'ta sona erecek

Ailenin şikayetinin ardından polis ekiplerinin, berber Z.B.G., hakkında ‘kasten yaralama’ suçundan soruşturma başlattığı öğrenildi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × four =

Önceki Yayın
Gaziantep'te iş cinayeti: Çalıştığı binanın 12. katından düşen Salih Bulut hayatını kaybetti 3

Gaziantep'te iş cinayeti: Çalıştığı binanın 12. katından düşen Salih Bulut hayatını kaybetti

Sonraki Yayın
isg yönetmelikleri

Muhtemel Patlayıcı Ortamda Kullanılan Teçhizat ve Koruyucu Sistemler ile İlgili Yönetmelik

İlgili Yayınlar
Total
0
Share