Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği

Elazığ’da forkliftin altında kalan 29 yaşındaki işçi hayatını kaybetti

Elazığ’da forkliftin altında kalan 29 yaşındaki işçi hayatını kaybetti
Tamircin Burada

Elazığ’da beton fabrikasında forklifti tamir etmek isterken altında kalan işçi, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmayarak hayatını kaybetti. Talihsiz işçinin 1 hafta sonra düğününün olacağı öğrenildi.

Forkliftin altında kalan 29 yaşındaki işçi hayatını kaybetti

Olay, merkeze bağlı Akçakiraz beldesinde bulunan bir beton fabrikasında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, işçi Murat Karadağ (29), arızalanan fork-lifti tamir etmek için altına girdi. Krikonun kırılması üzerine forkliftin altında kalan Karadağ, ağır yaralandı. İş arkadaşları ilk müdahaleyi yaptıktan sonra durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Yaralı, olay yerinde yapılan ilk müdahalelerin ardından ambulansla Fethi Sekin Şehir Hastanesine kaldırıldı. Ağır yaralanan talihsiz adam, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Murat Karadağ’ın bir hafta sonra düğününün olacağı öğrenilirken, olayla ilgili başlatılan inceleme sürüyor.

Elazığ’da yaşanan iş kazaları ve meslek hastalıkları

Elazığ ve çevresinde resmi kayıtlara göre 2013’den bu yana 9.197 iş kazası meydana gelmiş, 126 iş cinayeti yaşanmış, 6 kişiye meslek hastalığı tanısı konmuştur. 2022 yılında iş kazası geçiren kişi sayısı 1.238 olmuş, kayıp gün sayısı ise 8.278 olarak kayıtlara girmiştir. Bununla birlikte 2022 yılında kişi iş cinayetleri sonucu yaşamını yitirmiştir.

Elazığ iş güvenliği analizi

OSGB Tasarımı

İlgili Yayınlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla