Türkiye'nin isg platformu
OSGB Hizmetleri

Elektronik maske ne işe yarar, özellikleri neler?

Maskeler, koronavirüs salgını nedeniyle hayatımıza girmiştir. Bazı kişiler tek maske kullanırken bazıları çift kat maske kullanmaktadır. Bazıları …
Elektronik maske ne işe yarar, özellikleri neler? 1

Maskeler, koronavirüs salgını nedeniyle hayatımıza girmiştir. Bazı kişiler tek maske kullanırken bazıları çift kat maske kullanmaktadır. Bazıları da filtre özellikleri bulunan maskeleri kullanmayı tercih etmektedir.

Online İSg Eğitimi

Bir Türk teknoloji şirketinin elektronik maske ürettiğini duyurmasının ardından maskelerin koruyuculuğu konusunda şüpheleri olan vatandaşlar, arama motorları üzerinden elektronik maske hakkında araştırma yapmaya başladı.

Peki, elektronik maske nedir, ne kadar? Elektronik maske ne işe yarar, özellikleri neler?

ELEKTROİNK MASKE NEDİR?

TTAF Ankara Bölge Müdürü Bülent Işık, birçok test sürecini tamamladıklarını belirtti.

Çağrı Tasarım Kampanya

İlginizi Çekebilir!  ‘Güvensiz’ denen 41 maske hâlâ satışta

Işık, elektronik maskenin Sağlık Bakanlığı akreditasyon kuruluşunun Covid-19 ile ilgili testlerinden geçerek koruma düzeyinin belgelendiğini söyledi. Ayrıca elektronik maskenin değiştirilebilen filtresi bulunduğunu ve fan yapısıyla koruma sağladığını aktardı.

ELEKTRONİK MASKE ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Maskenin USB kablo aracılığıyla şar edilebildiğini ve 1 saatlik şarj sonucu 6 saat kullanılabildiğini belirten Işık, “Maske çalıştığında, havayı alıp 4 katmanlı filtreden geçirerek iç yüzeydeki hava akışkanlığını sağlıyor. Kullanıcı maskeyi taktığında temiz havayı teneffüs ediyor, kirli hava ise tek yönlü valflerle dışarı atılıyor. Yüze temas eden silikon yapı, antibakteriyel, gıda destekli, alerji yapmayan özellikte. Bunlar kolayca değiştirilip dezenfekte edilebiliyor.” dedi.

İlginizi Çekebilir!  Yüz yüze eğitim nasıl olacak? İşte alınan kararlar

Elektronik maskeyi salgınla sınırlı olarak düşünmediklerinin altını çizen Işık, iş sağlığı ve güvenliği noktasında fabrikalarda, maden ocaklarında çalışanlar, sağlık personeli başta olmak üzere herkesin maskeyi güvenle kullanabileceğini aktardı.

ELEKTRONİK MASKE NE KADAR?

Elektronik maskenin fiyatı ile ilgili henüz bir bilgi bulunmuyor. Satışların nasıl ve nereden yapılacağına ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: HaberBuketi

Total
16
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven − eleven =

Önceki Yayın
İş Kazalarına Neden Olan Tehlikeli Hareketler

İş Kazalarına Neden Olan Tehlikeli Hareketler

Sonraki Yayın
Asbest Tozlarının İnsan Sağlığı Üzerinde Etkileri

5 bebek pudrasında asbest çıktı!

İlgili Yayınlar
Total
16
Share