Türkiye'nin isg platformu
OSGB Hizmetleri

İGSAŞ’ta iş cinayeti: Ali Ekber Demirtaş gaz sızıntısında hayatını kaybetti

Kocaeli’nin Körfez ilçesindeki azot sızıntısı neticesinde 1 işçinin öldüğü 1 kişin de yaralandığı fabrikadan yapılan açıklamada, bakım sırasında …
İGSAŞ'ta iş cinayeti: Ali Ekber Demirtaş gaz sızıntısında hayatını kaybetti 1

Kocaeli‘nin Körfez ilçesindeki azot sızıntısı neticesinde 1 işçinin öldüğü 1 kişin de yaralandığı fabrikadan yapılan açıklamada, bakım sırasında işçilerin girmemesi gereken alana girdikleri belirtildi.

Çağrı Tasarım Kampanya

Olay sabah saatlerinde Körfez Güney Mahallesi Petrol Caddesi üzerinde bulunan İGSAŞ İstanbul Gübre Sanayi fabrikasında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre sabah saatlerinde fabrika içerisindeki azot tankında meydana gelen sızıntıda gazdan etkilenen iki işçi olay yerinde fenalık geçirerek bayıldı. Olayın farkına varan diğer işçilerin ihbarı üzerine olay yerine itfaiye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen ekiplerce bulundukları yerden kurtarılan 1 mühendis, ambulansla hastaneye kaldırılırken Ali Ekber Demirtaş isimli işçinin ise hayatını kaybettiği belirlendi.

İlginizi Çekebilir!  Sakarya'da iş cinayeti: Fabrikada dorsenin altında kalan Fatih Rahmet hayatını kaybetti

Olayın meydana geldiği İstanbul Gübre Sanayi Fabrikası ise yaşanan olayla ilgili yazılı açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “4 Ekim 2021 tarihinden bu yana üretimin durduğu ve planlı bakım çalışmalarının yapıldığı fabrikamızda, 6 Ekim 2021 tarihinde son derece üzücü bir kaza meydana gelmiştir. Bakım, kontrol ve temizlik çalışmalarının yürütüldüğü esnada dışarıdan hizmet aldığımız firma çalışanın izne tabi ve girmemesi gereken bölgeye girdiğini fark eden İGSAŞ çalışanımız, hızlıca kendisine müdahale etmek istemiş, fakat her ikisi de gaza maruz kalmışlardır. Emniyet ve sağlık birimlerinin yerinde ve hızlı müdahalesine rağmen, maalesef dışarıdan hizmet aldığımız firma çalışanı arkadaşımız kurtarılamamıştır. Ayakta tedavi edilen İGSAŞ çalışanı arkadaşımızın sağlık durumu iyidir. Hayatını kaybeden müteahhit firma çalışanı arkadaşımıza Allah’tan rahmet, kederli ailesine baş sağlığı diliyoruz” denildi.

İlginizi Çekebilir!  KARDEMİR 85 yeni personel alacak
İGSAŞ'ta iş cinayeti: Ali Ekber Demirtaş gaz sızıntısında hayatını kaybetti 2

İGSAŞ'ta iş cinayeti: Ali Ekber Demirtaş gaz sızıntısında hayatını kaybetti 3

İGSAŞ'ta iş cinayeti: Ali Ekber Demirtaş gaz sızıntısında hayatını kaybetti 4İGSAŞ'ta iş cinayeti: Ali Ekber Demirtaş gaz sızıntısında hayatını kaybetti

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × 5 =

Önceki Yayın
Uzaktan çalışanlar için önemli uyarı! 5

Uzaktan çalışanlar için önemli uyarı!

Sonraki Yayın
Hakkari'de maden ocağında göçükte 2 kişi hayatını kaybetti 6

Hakkari'de maden ocağında göçükte 2 kişi hayatını kaybetti

İlgili Yayınlar
Total
0
Share