Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği
Tamircin Burada

Rize İş Cinayetleri

Rize’de iş cinayetleri ve iş kazaları sonucu yitirilen insan yaşamlarının değerini ölçmek ve hiç bir maddi değerle karşılaştırmak olanaklı değildir.

İş sağlığı ve güvenliği bütün çalışanları ilgilendiren, çalışma yaşamının en temel unsurlarından biridir. İş güvenliğine ilişkin göstergeler, temel insan hakları, çalışma yaşamı ve ülkelerin gelişmişliklerine ilişkin önemli bir verileri içerisinde saklıyor.

Ölümlü iş kazalarında Türkiye, Avrupa’da hala ilk sırada yer alıyor. Ayrıca iş kazası sonucu geçici iş göremezlik nedeniyle iş gücü kayıplarının maliyeti rakamlarla ifade edilemez boyutlara ulaştı. Böyle olunca biz hala 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Kanunu’nu 2012 yılından bu yana tam anlamıyla devreye alamadık.

Rize ve çevre ilçelerinde işverenlerin ve çalışanların, artık iş güvenliği meselesini, uyulması gereken bir mecburiyetten ziyade, çalışanların sağlığını ve güvenliğini destekleyen, verimi ve kaliteyi artıran bir araç olarak görmesi zorunluluk oldu.

Rize ve bölgelerinde yaşanan iş cinayetleri sonucu yaşamını yitirenleri rahmetle anıyoruz.

Rize’de iş cinayeti: İnşaatın taş ocağındaki tanker kazasında 2 işçi yaşamını yitirdi

Rize’de iş cinayeti yaşandı. Cengiz İnşaat’ın Rize’nin İyidere ilçesinde yapımını üslendiği lojistik liman inşaatına taş temin etmek için…

Rize’de iş cinayeti: İsmail Türüt’ün yeğeni Aşkın Dışkay inşaattan düşerek yaşamını yitirdi

Rize’de iş cinayeti yaşandı. Merkeze bağlı Dağsu Mahallesi’ndeki inşaatta çalışan Aşkın Dışkaya (38), elektrik akımına kapıldıktan sonra dengesini…

Rize’de iş cinayeti: Fabrikada buhar kazanı patlamasında yaralanan Ramazan Hacısalihoğlu kurtarılamadı

RİZE’de, yaş çay işleme fabrikasının buhar kazanı patlamasında ağır yaralanan Ramazan Hacısalihoğlu (46), tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.…

ÇAYKUR fabrikasındaki patlamada hayatını kaybeden sayısı 2’ye yükseldi

Rize’nin Hemşin ilçesindeki ÇAYKUR çay fabrikasında meydana gelen patlamada yaralanan işçi, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. (daha&helliip;)

Rize’de iş cinayeti: Çay fabrikasında patlamada Sinan Taşkıran hayatını kaybetti

Hemşin’de Çaykur’a ait yaş çay işleme fabrikasının buhar kazanında, sabah saatlerinde, henüz belirlenemeyen nedenle patlama meydana geldi. (daha&helliip;)
Araç çubuğuna atla