Türkiye'nin isg platformu
OSGB Hizmetleri

Rize’de iş cinayeti: Çay fabrikasında patlamada Sinan Taşkıran hayatını kaybetti

Hemşin’de Çaykur’a ait yaş çay işleme fabrikasının buhar kazanında, sabah saatlerinde, henüz belirlenemeyen nedenle patlama meydana geldi …
Rize'de iş cinayeti: Çay fabrikasında patlamada Sinan Taşkıran hayatını kaybetti 1

Hemşin’de Çaykur’a ait yaş çay işleme fabrikasının buhar kazanında, sabah saatlerinde, henüz belirlenemeyen nedenle patlama meydana geldi.

Çağrı Tasarım Kampanya

İşçilerin ihbarıyla fabrikaya itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibi, işçilerden Sinan Taşkıran’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Yaralanan işçi Ramazan Hacısalihoğlu ise ilk müdahalenin ardından ambulansla Kaçkar Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı ardından Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Patlama sonrası fabrikada teknik ekiplerce inceleme başlatıldı. Hemşin Kaymakamı Sedat Sezik, Hemşin Belediye Başkanı Halim Kazım Bekar ile Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim ve yardımcıları, fabrikaya gelerek yetkililerden bilgi aldı.

İlginizi Çekebilir!  Rönesans Holding'te ücretini alamayan inşaat işçileri eyleme başladı

Rize'de iş cinayeti: Çay fabrikasında patlamada Sinan Taşkıran hayatını kaybetti

‘Vardiya değişimine 5 dakika kala oldu’

Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, “Vardiya değişimine 5 dakika daha vardı. Orada 2 işçi arkadaşımızın olduğu sırada olay oldu. Maalesef 1’ini kaybettik. Diğer işçi arkadaşımızın yanıkları var, hastanede tedavi altında. Arkadaşlar tutanaklarını tutuyorlar, olayın neden meydana geldiği konusunda değerlendirmeler yapılıyor. Yan yana 3 kazan var ve 1’inde bu sıkıntı oldu. Olayda hayatını kaybeden işçimize Allah’tan rahmet, yaralı işçimize ise acil şifalar diliyorum” dedi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − three =

Önceki Yayın
Mavi yakadan kadınları sildiler 2

Mavi yakadan kadınları sildiler

Sonraki Yayın
Uşak'ta iş cinayeti: İnşaattan düşen Emin Özcan hayatını kaybetti 3

Uşak'ta iş cinayeti: İnşaattan düşen Emin Özcan hayatını kaybetti

İlgili Yayınlar
Total
0
Share