Türkiye'nin isg platformu
OSGB Hizmetleri

İstanbul’da iş cinayeti: 4 işçi tuvalette zehirlenerek öldü

Valilikten yapılan açıklamada, Güngören Sanayi Mahallesi Sinanpaşa Sokak’ta bulunan bir tekstil imalathanesinde yangın meydana geldiği …
İstanbul'da iş cinayeti: 4 işçi tuvalette zehirlenerek öldü 1

İstanbul, Güngören Sanayi Mahallesi Sinanpaşa Sokak’ta bulunan bir tekstil imalathanesinde yangın meydana geldi, 

Valilikten yapılan açıklamada, yangında dumandan etkilenen 6 işçinin hastaneye sevk edildiği hatırlatılarak, şu bilgiler paylaşıldı:

Çağrı Tasarım Kampanya

“Ayakta tedavi edilen bir işçi, saat 18.30 sıralarında Merkez Karakolunda verdiği ifadesinde, ‘Bazı çalışanların bina içerisindeki bir tuvalete girerek, yangından korunmak için kendilerini kilitlediklerini gördüğünü’ beyan etmiştir. Bu bilgi doğrultusunda yeniden başlatılan arama çalışmalarında, yabancı uyruklu 4 işçinin kendilerini kilitledikleri tuvalette, dumandan zehirlenerek hayatlarını kaybettikleri tespit edilmiştir. Konuyla ilgili soruşturma başlatılmış olup, işyeri sahibi hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Meydana gelen bu elim olaydan derin üzüntü duyduğumuzu belirtir, hayatını kaybeden işçilere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.”

İlginizi Çekebilir!  AYM'den inşaat işçisinin ölümüne ilişkin başvuruda yaşam hakkı ihlali kararı

Güngören’de 4 kişinin öldüğü yangına ilişkin başsavcılıktan açıklama

İstanbul Güngören’deki bir tekstil imalathanesinde bugün öğle saatlerinde çıkan yangında yabancı uyruklu 4 kişi hayatını kaybetmişti. Olaya ilişkin Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada 6 işçinin dumandan etkilenerek rahatsızlandığı, yabancı uyruklu 4 kişinin ise hayatını kaybettiği aktarılarak “Nöbetçi Cumhuriyet Savcımız tarafından Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte olay yeri incelemesi yapılıp deliller toplanmıştır. Cenazeler Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’na kaldırılmış olup otopsi işlemleri devam etmektedir. İlk belirlemelere göre işyeri yetkililerinden 4 kişi olayın şüphelisi olarak gözaltına alınmıştır. Yangın olayına ilişkin soruşturma tüm yönleriyle araştırılmakta olup soruşturmaya titizlikle devam edilmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × five =

Önceki Yayın
WhatsApp yazışmalarından kovulan işçiye iyi haber 2

WhatsApp yazışmalarından kovulan işçiye iyi haber

Sonraki Yayın
Muğla'da iş cinayeti: İnşaattan düşen Nuh Turan hayatını kaybetti 3

Muğla'da iş cinayeti: İnşaattan düşen Nuh Turan hayatını kaybetti

İlgili Yayınlar
Total
0
Share