Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği

İstanbul’da iş cinayeti: Balkondan düşen Hüseyin Efe hayatını kaybetti

İstanbul’da iş cinayeti: Balkondan düşen Hüseyin Efe hayatını kaybetti
Tamircin Burada

İstanbul Bağcılar’da edinilen bilgiye göre binanın ikinci katındaki balkonun tadilatı için inşaat ustası Hüseyin Efe (53) sabah saatlerinde hazırlık yaptı. Eline aldığı balyozla balkona çıkan Hüseyin Efe balkon duvarını kırmaya başladı.

Hüseyin Efe’nin ikinci balyoz darbesi sonrası üstünde durduğu balkonun bir kısmı bir anda çöktü. Çöken balkonla beraber Hüseyin Efe önce bir alt kattaki balkona çarptı daha sonra da yaklaşık 20 metre yükseklikten aşağı düştü.

İstanbul'da iş cinayeti: Balkondan düşen Hüseyin Efe hayatını kaybetti 1

Bina sahibi gözaltında

Yere düşen Efe’nin üzerine balkondan beton parçaları düşmeye devam etti. Olay anında birinci katın balkonunun da bir kısmı çöktü.

Ağır yaralanan Efe olay yerinde çağırılan ambulansla hemen İstanbul‘daki hastaneye kaldırıldı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Bina sahibi ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

İstanbul'da iş cinayeti: Balkondan düşen Hüseyin Efe hayatını kaybetti 2

‘Her tarafından kan geliyordu’

Balkonun çöktüğü sırada o bölgeyi süpüren Temizlik görevlisi İsa Can Yovay, “Yukarıda tadilat vardı, iki defa çekiç vurunca bir anda yere düştü. Taşlarla birlikte yere düşünce nefes alması zorlaştı ben de kenara çektim. Her tarafından kan geliyordu. 5 dakika sonra ambulans geldi götürdü. Beton parçaları düşünce ben yüzümü hemen çevirdim” dedi.

‘Üzerine bir de molozlar düştü’

Olayın gerçekleştiği binanın karşısındaki binada oturan ve olay anını gören Hüseyin Örnekol, “Balkonda oturuyordum, iki kere balyozla vurduktan sonra balkon çöktü. Durumu iyi değildi, üzerine bir de molozlar düştü. Ambulansı aradık, bilinci yerinde değildi, sesleniyorduk cevap vermiyordu. Biraz müdahale ettik, kafasının altına yastık koyduk. Hayatını kaybetmiş” diye konuştu.

OSGB Tasarımı

İlgili Yayınlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla