Türkiye'nin isg platformu
OSGB Hizmetleri

İstanbul’da iş cinayeti: Balkondan düşen Hüseyin Efe hayatını kaybetti

Bağcılar’da edinilen bilgiye göre binanın ikinci katındaki balkonun tadilatı için inşaat ustası Hüseyin Efe (53) sabah saatlerinde hazırlık yaptı …
İstanbul'da iş cinayeti: Balkondan düşen Hüseyin Efe hayatını kaybetti 1

İstanbul Bağcılar’da edinilen bilgiye göre binanın ikinci katındaki balkonun tadilatı için inşaat ustası Hüseyin Efe (53) sabah saatlerinde hazırlık yaptı. Eline aldığı balyozla balkona çıkan Hüseyin Efe balkon duvarını kırmaya başladı.

Hüseyin Efe’nin ikinci balyoz darbesi sonrası üstünde durduğu balkonun bir kısmı bir anda çöktü. Çöken balkonla beraber Hüseyin Efe önce bir alt kattaki balkona çarptı daha sonra da yaklaşık 20 metre yükseklikten aşağı düştü.

Çağrı Tasarım Kampanya

İstanbul'da iş cinayeti: Balkondan düşen Hüseyin Efe hayatını kaybetti 2

Bina sahibi gözaltında

Yere düşen Efe’nin üzerine balkondan beton parçaları düşmeye devam etti. Olay anında birinci katın balkonunun da bir kısmı çöktü.

İlginizi Çekebilir!  Samsun'da iş cinayeti: İnşaattan düşen Aziz Albayrak hayatını kaybetti

Ağır yaralanan Efe olay yerinde çağırılan ambulansla hemen İstanbul‘daki hastaneye kaldırıldı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Bina sahibi ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

İstanbul'da iş cinayeti: Balkondan düşen Hüseyin Efe hayatını kaybetti 3

‘Her tarafından kan geliyordu’

Balkonun çöktüğü sırada o bölgeyi süpüren Temizlik görevlisi İsa Can Yovay, “Yukarıda tadilat vardı, iki defa çekiç vurunca bir anda yere düştü. Taşlarla birlikte yere düşünce nefes alması zorlaştı ben de kenara çektim. Her tarafından kan geliyordu. 5 dakika sonra ambulans geldi götürdü. Beton parçaları düşünce ben yüzümü hemen çevirdim” dedi.

İlginizi Çekebilir!  Şanlıurfa'da iş cinayeti: Akıma kapılan işçi hayatını kaybetti

‘Üzerine bir de molozlar düştü’

Olayın gerçekleştiği binanın karşısındaki binada oturan ve olay anını gören Hüseyin Örnekol, “Balkonda oturuyordum, iki kere balyozla vurduktan sonra balkon çöktü. Durumu iyi değildi, üzerine bir de molozlar düştü. Ambulansı aradık, bilinci yerinde değildi, sesleniyorduk cevap vermiyordu. Biraz müdahale ettik, kafasının altına yastık koyduk. Hayatını kaybetmiş” diye konuştu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × five =

Önceki Yayın
Yargıtay: ‘Vasıflı işe asgari ücret verilemez’ 4

Yargıtay: ‘Vasıflı işe asgari ücret verilemez’

Sonraki Yayın

Yargıtay: İstifa edip, başka bir işyerinde çalışana tazminat yok!

İlgili Yayınlar
Total
0
Share