Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği

İzmir’de kozmetik deposunda çıkan yangında 1 işçi öldü, 3 yaralı var

İzmir’de kozmetik deposunda çıkan yangında 1 işçi öldü, 3 yaralı var
Tamircin Burada

İzmir’in Çiğli ilçesinde kozmetik deposu olarak kullanılan iş yerinde 1 işçinin öldüğü 3 işçinin de yaralandığı yangının, işçilerin ısınmak için kullandığı elektrikli sobadan çıktığı öğrenildi. Yaralılardan birisinin ölen kişinin kardeşi olduğu belirtildi.

İZMİR’in Çiğli ilçesinde bir süre önce faaliyetine son verilen parfüm fabrikasında çıkan yangında yaralanan 3 işçiden Yelit Özçelik (49) de yaşamını yitirdi. ( Bu haberle bağlantılı sonraki habere bak )

Kozmetik deposunda çıkan yangında 1 işçi öldü

Edinilen bilgiye göre, Çiğli ilçesindeki Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde sabah saatlerinde bir kozmetik deposunda yangın çıktı. Henüz sebebi belirlenmeyen yangında depoda zaman zaman patlamalar meydana geldi. Bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilirken, yangında Kadir Zor adlı işçinin hayatını kaybettiği, Mustafa Zor, Abdullah Genç ve Yelit Özçelik isimli işçilerin ise ağır yaralandığı belirtildi. İtfaiye ekipleri yangını kontrol altına alırken, yaralı işçilerin durumlarının ağır olduğu öğrenildi.

Öte yandan hayatını kaybeden Kadir Zor ile ağır yaralı olan Mustafa Zor’un abi kardeş olduğu öğrenilirken itfaiye ve olay yeri inceleme ekiplerinin bölgede çalışmalarını sürdürdüğü, hayatını kaybeden Kadir Zor’un cenazesinin ise incelemelerin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılacağı öğrenildi.

İzmir’de yaşanan kazalar ve meslek hastalıkları

İzmir ve çevresinde iş sağlığı ve güvenliği kayıtlarına göre 2013’den bu yana 313.270 iş kazası, 775 iş cinayeti yaşanmış, 380 kişiye meslek hastalığı tanısı konmuştur. 2022 yılında iş kazası geçiren kişi sayısı 47.474 olmuş, kayıp gün sayısı ise 411.422 olarak kayıtlara girmiştir. Bununla birlikte 2022 yılında 4’ü kadın 96 kişi iş cinayetleri sonucu yaşamını yitirmiştir. Yine 2022 yılında 43 kişiye meslek hastalığı tanısı konmuştur.

İzmir iş güvenliği analizi

OSGB Web Tasarımları

İlgili Yayınlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla