Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği

Kastamonu’da kaynak sırasında üzerine demir düşen işçi yaşamını kaybetti

Kastamonu’da kaynak sırasında üzerine demir düşen işçi yaşamını kaybetti
Tamircin Burada

Kastamonu’da kaynak sırasında başına demir parçası düşen işçi hayatını kaybetti. Kastamonu’nun Seydiler ilçesinde kaynak yaptığı sırada başına demir parçası düşen işçi, olay yerinde hayatını kaybetti, bir işçi de yaralandı.

Kaynak sırasında üzerine demir düşen işçi yaşamını kaybetti

Edinilen bilgiye göre, Seydiler’de Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren inşaat halindeki entegre fabrikasında kaynak yapan İbrahim Sepetçi ile Celal Demirbaş’ın üzerine yaklaşık 5 metre yükseklikten demir parçası düştü. Demir parçasının başına isabet etmesi sonucu İbrahim Sepetçi olay yerinde hayatını kaybederken, Celal Demirbaş ise yaralandı. Yaralanan Demirbaş, olay yerine çağrılan sağlık ekiplerince Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Yaşanan kazanın ardından Cumhuriyet Savcısı ve Olay Yeri İnceleme ekipleri, kaza yerinde incelemelerde bulundu. Ardından Seperçi’nin cenazesi, otopsi yapılmak üzere Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesinin morguna kaldırıldı.

Kastamonu’da yaşanan iş kazaları ve meslek hastalıkları

Kastamonu ve çevresinde resmi kayıtlara göre 2013’den bu yana 7.737 iş kazası meydana gelmiş, 73 iş cinayeti yaşanmış, 6 kişiye meslek hastalığı tanısı konmuştur. 2022 yılında iş kazası geçiren kişi sayısı 1.404 olmuş, kayıp gün sayısı ise 10.257 olarak kayıtlara girmiştir. Bununla birlikte 2022 yılında kişi iş cinayetleri sonucu yaşamını yitirmiştir. Yine 2022 yılında 1 kişiye meslek hastalığı tanısı konmuştur.

Kastamonu iş güvenliği analizi

OSGB Web Tasarımları

İlgili Yayınlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla