Türkiye'nin isg platformu
OSGB Hizmetleri

Boşluk Doldurma Yarışması Eylül

Doğru mu Yanlış mı? Küçük Test
Boşluk Doldurma Yarışması Eylül-Eylül ayı ödüllü yarışma tamamlanmıştır. Kazanan talihlilere ödülleri 7-10 iş günü içerisinde gönderilecektir. Ödüllü yarışmalarımızı BURADAN takip edebilirsiniz.

Online İSg Eğitimi

Boşluk Doldurma Yarışması Eylül

 1. Gün. 1. Aşama;  İpucu olarak harfler ve görsel verilir. 5 sorudan 4’ünü bilen yarışmacılarımız cevapları 19.09.2019 Perşembe günü SAAT 12:00’a kadar info@nedenisguvenligi.com‘a (ad, soyad, NİG kullanıcı adı, e-posta, telefon ve açık adresi) ile göndermeleri halinde 1. grup hediyeleri kendilerine gönderilecektir. (Hediye sınırı 50 takımdır, ilk 50 kişiye gönderilir)
 2. Gün. 2. Aşama;  İpucu olarak harfler ve görsel verilir. 5 sorudan 4’ünü bilen yarışmacılarımız cevapları 20.09.2019 CUMA günü SAAT 12:00’a kadar info@nedenisguvenligi.com‘a (ad, soyad, NİG kullanıcı adı, e-posta, telefon ve açık adresi) ile göndermeleri halinde 2. grup hediyeleri kendilerine gönderilecektir. (Hediye sınırı 50 takımdır, ilk 50 kişiye gönderilir)
 3. Gün YAPILACAK 3. AŞAMADA ÖDÜLLER KALDIRILMIŞTIR. 20.09.2019 CUMA GÜNÜ SAAT 12:00’DA 2. AŞAMA ÖDÜLLERİ İLE YARIŞMA TAMAMLANACAKTIR.

1. Aşamayı Kazananların Listesi yarışmanın sonunda…

İşe İade Davalarında Hukuki Süreç İpucu İçin Tıklayın
Nikel ve Bileşiklerine Bağlı Hastalıklar

NACE Kodu Nedir? İpucu İçin Tıklayın
Çalışanların Gürültü ile İlgili Risklerden Korunmalarına Dair Yönetmelik

İş Kanununa Göre İş Kazası Tanımı İpucu İçin Tıklayın
İş Sağlığı ve Güvenliği Kapsamında İşverenlere Yönelik Teşvikler

Sponsor Alanı

Boşluk Doldurma Yarışması Eylül 1

OSGB’ lerden Alınan İSG Hizmetlerinin Geçerliliği İpucu İçin Tıklayın
Boşluk Doldurma Yarışması Eylül 2

İşverenin iş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri ile İlgili Yükümlülükleri Nelerdir? İpucu İçin Tıklayın
Sağlığı Tehdit Eden Tehlikeler

Paylaş:

Çağrı Tasarım Kampanya

1. Aşamayı Kazananların Listesi/12:55:44

01 Kasım AYDINOĞLU
02 Nilüfer ÇUHADAR
03 Saniye YILMAZ
04 İbrahim ÖZEN
05 Okan SEVERKADIN
06 Nihal YÜKSEL
07 Kadir TOPUZOĞLU
08 Ufuk ERİNÇ
09 Öznur AKIN
10 Gamze MADENCİ
11 B.Bircan ARMAĞAN
12 A.Emre İNAL

2. Aşamayı Kazananların Listesi/20:22:21

01 Cihan Özdemir
02 Jale Güloğlu
03 Baran Ulaş
04 Ahmet Hilmi Gökdeniz
05 Canan Kalayık
06 Kerim Berk Oktay
07 Hülya Davutoğlu
08 Ümit Yalçın K.
09 Kemalettin Akçay
10 Mevlüd Kahraman
11 Lütfi Tekmenoğlu
12 Cahit Ali Gültuna
13 Şevki Akkoyun

Web Tasarımı

ŞARTLAR VE KOŞULLAR

 1. Yarışma 3 GÜNLÜK OLUP, 18.09.2019 Çarşamba günü Saat 14:00’da başlayıp, 21.09.2019 Cumartesi günü 14:00’da bitecektir.
 2. Ödül alabilmek için KAYIT OLMANIZ gerekmektedir.
 3. Yarışma herkese açıktır, hiçbir kriter yoktur.
 4. 5 sorudan 4 adedini info@nedenisguvenligi.com adresine, adı,soyadı ve adres bilgilerini gönderen herkese belirtilen kriterler içerisinde 10-15 iş günü içerisinde hediyeleri gönderilir.
 5. Daha önce ödül kazananlar, tekrar hediye talebinde bulunamazlar.
 6. Kargo bedeli yarışmacılarımıza aittir. (Türkiye geneli ortalama 14-19 ₺)
 7. NİG’E ABONE OLANLARA SINAVDAN  1 GÜN ÖNCE 3 SORULUK HARF İPUCU …
İlginizi Çekebilir!  İş Sağlığı ve Güvenliği Yarışmaları
[/signinlocker]

Aşama ve Ödüller;

 1. Aşamada İpucu olarak harfler ve görsel verilir. 5 sorudan 4’ünü bilenlere hediyelerin tamamı gönderilir. Süre 24 saattir. Ödül Sayı Sınırı ; 50 Takımdır
 2. Aşamada ipucu olarak ilave harfler verilir. 5 sorudan 4’ünü bilenlere aşağıdaki hediyelerin tamamı gönderilir. Süre 24 saattir. Ödül Sayı Sınırı ; 50 Takımdır
 3. Aşamada ipucu olarak ilave harfler, GÖRSEL ve AÇIKLAMASI verilir. 5 sorudan 4’ünü bilenlere aşağıdaki hediyelerden birisi gönderilir. Süre 24 saattir. Ödül Sayı Adedi; 20 Adettir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Yarışması-Eylül

HEDİYELER;

 1. Trust Kablosuz Mouse = 45,00 ₺
 2. Terminatör Koruma Gözlüğü (PC, AF, AS, SP, UV) = 55,00 ₺
 3. Terminatör Google Koruma Gözlüğü (PC, AF, AS) = 75,00 ₺
 4. Essafe Otomatik Ayarlı Baret = 25,00 ₺
 5. Mühendis Yeleği = 40,00 ₺

PC : Polikarbonat Lens
AF : Antifog (Buğu yapmaz)
SP : Güneş Işığından korunma (lensi renkli olanlar için)
AS : Çizilmeye karşı yüksek dayanıklı
UV : Ultraviyole ışınlarına karşı yüksek korumalıdır.


Neden İş Güvenliği

Ankara İş Sağlığı ve Güvenliği Analizi

Yapılan analizlerde dünyada son yıllarda iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili gözlemlenen olumlu gelişmeler neticesinde iş kazalarında ve iş cinayetlerinde hissedilir azalmalar yaşanırken, maalesef ülkemizde iş kazaları/iş cinayetleri artmaktadır. Ekonomik boyutu ile incelendiğinde ise, çalışanın iş yaparken aklının sadece işte olması gerekirken, asgari ücretle geçinmeye çalışan arkadaşlardan ne kadar verim alınabilir ki?

Ülkemizde yaşanan ve giderek artan iş kazaları, iş cinayetleri ne yazık ki bu konudaki ilgisizliği, insana verilen önemin yok denilecek kadar az; çağdaş çalışma ve yaşam koşullarına ulaşmak için daha çok uzun yıllara ihtiyacımızın olduğunu aşağıdaki analizleri incelediğimizde ortaya koyduğu aşikardır.

Bir güvenlik açığının ölçülebilen en büyük maliyeti, sadece çalışan olmaz. Kaybedilmiş bir beden veya zihinsel rehabilitasyon yılları, çalışanı tamamen yeni bir yaşam tarzına zorlayabilir. Bu tür olaylara nasıl fiyat koyacağımızı tanımlamak gerçekten zor olsa gerek. Görevlerini yerine getirirken yaşamını yitiren ya da  uzun soluklu yaralanmalar da kuşkusuz ekonomik olarak ölçülebildiğimizin ötesindedir. Yaşamını yitiren kişinin yanı sıra aile ve iş arkadaşları  da diğer paydaşlardır.

İlginizi Çekebilir!  İş Güvenliği Uzmanlığı Çıkmış Sorular

Bu kazalar aynı zamanda şirketleri de etkilemektedir. İş kazası geçiren bir çalışan kayıp adam/saat anlamına gelmektedir. O nedenle bir şirket için bakıldığında giderler yalnızca verimlilik kaybı olarak ölçülmez, aynı zamanda kayıp iş gücü ve artan sigorta maliyetleri de etkilidir.

Şirketler için bir diğer önemli kayıp ise, iş kazalarının çokluğu nedeniyle oluşacak olan motivasyon bozukluğudur. Çalışanlar kendilerini güvende hissetmezlerse iş moralleri azalır ve çalışma istekleri düşecektir. Bu da işveren için olumsuz sonuçların doğmasına sebep olacaktır.

Bu nedenle çalışanlar mümkün olan en iyi işi yapmaya konsantre olabilmek için işlerini güvenli bir ortamda yapmak isterler. Sorumlu işverenler, güvenli bir işyerinin şirketin ana hattını geliştirdiğini kabul etmelidir. Hangi yönden bakarsanız bakın işi güvenli bir şekilde yürütmenin avantajları çoktur.

İş Sağlığı ve Güvenliğinin Amacı :

 1. Çalışanlara en yüksek seviyede sağlıklı ortam sağlamak,
 2. Çalışma şartlarının olumsuz etkilerinden onları korumak,
 3. İş ve işçi arasında mümkün olan en iyi uyumu temin etmek,
 4. İşyerlerindeki rizikoları tamamen ortadan kaldırmak veya zararları en aza indirgemek,
 5. Oluşabilecek maddi ve manevi zararları ortadan kaldırmak,
 6. Çalışma verimini arttırmak.

İş Sağlığı ve Güvenliği önlemlerinin her ne sebeple olursa olsun ertelenmesi; iş kazalarına, meslek hastalıklarına ve iş cinayetlerine ORTAK OLMAKTIR!…

Total
0
Shares
30 yorum
 1. Selam, işveren olarak biz de katkıda bulunmak isteriz. Elleriniz, emekleriniz dert görmesin. Mail adresimden ve telefonumdan lütfen ulaşınız.

 2. Hocam merhaba, cevapları ve gerekli bilgileri mailinize gönderdim. Bundan sonraki prosedür nasıl olacak?

 3. Maile gelen ipucu sıralamasında hata var. 3. Soru yerine 4. Sorunun ipucunu yazmışsınız. Neyseki hallediliyor ancak iki soruda çok zorlandım bir türlü bulup gönderemiyorum cevapları.

  1. İpuçları gayet iyiydi. verilen ipuçlarını kağıda yazınca anlaşılıyor. Biraz dikkat yeterli.

    1. Sevgili İSG dostları; Öncelikle güzel yorumlarınız için NİG ekibi olarak teşekkür ederiz. Aslında soruları hazırlayan NİG ekibi içerisinde olmama rağmen 1. soru beni dahi zorladı. İpucu olarak algılanmaması açısından şöyle diyebiliriz; GENETİK HASARA YOL AÇABİLECEK BİR OLAY … 4. soruda ise, EL SALLAMA :)) olayına takılmadan sadece kullanılan NESNEYE odaklanmanızı tavsiye ederim. Kazasız günler dileğiyle…

     1. Hocam, 1. sorunun cevabını verdiniz ama… 4. soruyu hala anlamış değilim.

  1. Değerli İSG dostları, öncelikle tebrik ederim. Yukarıda belirtildiği gibi; 5 sorudan 4’ünü bilen yarışmacılarımız cevapları BELİRTİLEN SÜRE içerisinde info@nedenisguvenligi.com‘a (ad, soyad, NİG kullanıcı adı, e-posta, telefon ve açık adresi) ile göndermeleri halinde ödülleri sponsorlarımız tarafından en geç 15 gün içerisinde gönderiliyor.

   1. ucu açık bir ipucu, nereye çekersen çek. resimde kapalı bir işyeri, fabrika gibi biryer var. yangınla alakası nedir anlamış değilim. neyse bileğimizle çözeceğiz inşallah.

 4. CEVAPLARI BULAN İSG DOSTLARI; AMACIMIZ EĞLENİRKEN EĞLENDİRMEK. SİZLERDEN RİCAMIZ, LÜTFEN CEVAPLARI PAYLAŞMAYALIM. HERKES KENDİ HAKKIYLA CEVAPLARI BULSUN. KEŞKE GÜCÜMÜZ YETSE DE YARIŞMAYA KATILAN HERKESE HEDİYELERİMİZDEN GÖNDEREBİLSEK..

  1. Arkadaş nasıl çözdünüz anlamış değilim. ipuçlarına rağmen çözdüğüm tek soru …… . Oda iteleye iteleye)) el atın da bizde yapalım.

 5. Gördüğüm kadarıyla çok eğlenceli bir yarışma… Ben çözerken zorlandım. Arkadaşlara katılıyorum. 1 ve 4. sorular konuya hakim olmayanlar için zor. Arif hocam yardımcı olmasa cozemezdim. ?

 6. paylaşımlar için teşekkürler çok da zorlamadı açıkçası. 1.soruyu çzödüm, 4. soru yorumlardan anlaşılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × three =

Önceki Yayın
Laboratuvarlarda İş Sağlığı ve Güvenliği Önlemleri

İş Hijyeni Laboratuvarı Nasıl Kurulur?

Sonraki Yayın
Ayak Koruyucular Genel Bilgilendirme

Ayak Koruyucular Genel Bilgilendirme

İlgili Yayınlar
Total
0
Share