Türkiye'nin isg platformu
OSGB Hizmetleri

Online İSG Eğitimleri Başladı

Online İSG Eğitimleri Başladı
NİG Akademi bünyesinde bulunan Online İSG’de iş güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri ve diğer sağlık personelleri için  iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri açıldı.

Online İSg Eğitimi

İş hayatını verimliliğe çevirecek anlayışı hayata geçirmek için alanında uzman iş müfettişi ve isg profesyonelleri ile çalışmalarına aralıksız devam eden NİG Akademi, yeni sistemini devreye almanın heyecanını yaşıyor.

Online İSG Eğitiminde her isg profesyoneli için tüm eğitimler kendilerine sınırsız açılıyor ve ömür boyu ücretsiz kullanılabiliyor. C sınıfını çalışan uzmanlar, isterlerse B sınıfı ya da A sınıfına  ya da B Sınıfındaki uzmanlar C Sınıfı ya da A Sınıfına diledikleri zaman erişebiliyorlar. 

Nig'den Online İSG Fırsatı

Neden İş Güvenliği üyesiyseniz, Online İSG Eğitiminde 100 ₺ ‘ye kadar indirim kazanabilirsiniz. Kullanıcı adınızı İLETİŞİM hattımızdan bize bildirmeniz durumunda, İNDİRİM KODUNUZU kayıtlı e-posta adresinize gönderelim.

Online İSG Eğitimleri

Türkiye’nin en kapsamlı iş sağlığı ve güvenliği platformunda eğitimler kendi alanlarında 3 grupta yapılıyor ve her grubun kendi içerisinde bulunan konu anlatımları sonunda başarı sağlayanlara BAŞARI BELGESİ veriliyor.  Her kursta bulunan dersin sonunda pekiştirme sınavları, her kursun sonunda, kurs bitirme sınavından önce “Neler Öğrendik” ve/veya “Bilgi Küpü” çalışmaları buluyor.

Çağrı Tasarım Kampanya

Türkiye’nin En Kapsamlı İSG Eğitimi Platformu

Yine 25 sorudan oluşan ara testler, her dersin sonunda ders özeti sınavı ve 50 sorudan oluşan KURS bitirme testi  ile birlikte  her kurs için 250 test, toplamda ise her kategori için 750 test bulunuyor. Ayrıca hazırlık testleri alanında her kategori için 500 soru/cevaplı testlere ulaşabiliyorsunuz. Pekiştirme sınavları doğru/yanlış mantığı ile yapılırken ara sınavlar şıklı yapılmaktadır. Bitirme testi hariç, tüm sınavların cevapları ve ipuçlarına her sorunun bitiminde ulaşılabiliyor.  Ayrıca her bir kurs için oluşturulan FORUM alanında soru cevap çalışmalarına ulaşabilirsiniz. Sorduğunuz her soru nöbetçi isg profesyonellerimiz tarafından dikkate alınır ve cevaplanır.

Kurslar için hazırlanan tüm sorular birbirinden bağımsız ve mevzuatlara uygun olarak uzmanlarımız tarafından hazırlanmakta, güncel mevzuata göre revize edilmektedir.

Online İSG Kursları

Online İSG Eğitimi kurslarının tamamını görmek için eğitim modülünü inceleyin.
İSG Kursları

İSG Çalışma Programı

 1. Başlangıç : Başlangıç aşamasında iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili standart tanımlar ile iş sağlığı ve güvenliğinin amaç ve kapsamına dair genel bilgiler yer almaktadır.
 2. Uzmanlık: Bu aşamada ve Başlangıç seviyesinde başarılı olanlar için UZMANLIK statüsündeki kursa ait  ders programına ulaşabilirsiniz.
 3. İleri Düzey: İleri Düzey aşaması,  Uzmanlık statüsünden başarılı olanlar için hazırlanmış, İLERİ DÜZEY ders notlarını içermektedir.
 4. Bilgi Küpü: Üç aşamayı bitiren isg uzmanları için pekiştirme niteliğinde olan ve soru/cevap şeklinde hazırlanan iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarına ulaşabilirsiniz.
 5. Hazırlık Testleri: NİG Akademi tarafından hazırlanan sınavlara ve hazırlık testleri ile daha önce çıkmış sorulardan oluşan cevaplar ve ipuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.
 6. Çıkmış Sorular: Bu zamana kadar yapılmış sınavlara ait çıkmış sorular bilgi amaçlı olarak yayınlanmaktadır.
 7. Kanun ve Yönetmelikler: İş Sağlığı ve Güvenliği’ne ilişkin kanun ve yönetmeliklere SORU/CEVAP olarak ulaşabileceksiniz.

Online İSG Başarı Belgeleri

Tüm sınıflar için başarı belgeleri Başlangıç, Uzmanlık ve İleri Düzey olmak üzere verilmektedir. Başarı belgeleri her kursta bulunan tüm derslerin tamamlanması ve sınavlardan 70 ve üzeri puan alınması halinde verilmektedir. Tüm sınavlarda +1 tekrar sınav hakkı verilmekte olup, başarısız olunması halinde kursun tekrar alınması gerekmektedir. İlgili kursun ikinci tekrarında da Başarı Belgeleri alınamaması durumunda, sadece kursun GENEL TEST alanı sisteme kapatılıyor, diğer ders ve soru/cevap alanlarına ömür boyu erişim sağlanabiliyor.

31.07.2021 tarihinden önce Neden İş Güvenliği üyesiyseniz, 100 ₺; 31.07.2021 tarihinden sonra Neden İş Güvenliği üyesiyseniz 50 ₺  Online İSG Eğitiminde indirim kazanabilirsiniz. Kullanıcı adınızı İLETİŞİM hattımızdan bize bildirmeniz durumunda, İNDİRİM KODUNUZU kayıtlı e-posta adresinize gönderelim. Daha önce Online İSG’ye kayıt olup indirimden yararlanamayan NİG üyeleri, kullanıcı adlarını bize bildirmeleri durumunda, kendileri ile iletişime geçerek iade ödemeleri yapılacaktır..

Başarı Belgesi Avantajları

Başarı Belgesi alan adaylar için NİG AKADEMİ‘nin tüm etkinlikleri (Ödüllü yarışmalar, Plus üyelik, Forum yöneticiliği vb.) ücretsiz olarak veriliyor. Ayrıca Kariyer İSG‘de Plus  ya da + Plus Üye özelliği ile kendi kategorisinde yüksek profilden kariyerini ÜCRETSİZ yayınlama imkanı sağlanıyor.

İSG Uzmanlarımız için kendi kategorilerindeki TÜM KURSLARINDAN  (Başlangıç, Uzmanlık, İleri Düzey) BAŞARILI OLMALARI ve yüksek puanla BAŞARI BELGELERİ almaları halinde, önümüzdeki dönemlerde NİG AKADEMİ‘de ek kazanç kapılarını da aralamış olacaksınız. Hem Online İSG’de Eğitmenlik* yaparak ek kazanç sağlayabileceksiniz, hem de NİG Akademi’nin +Plus Üyeleri arasında yerinizi alabileceksiniz.

Kariyer İSG Platformu

Online İSG Eğitimi’ne kayıt yaptıran kullanıcılar, kendi kategorilerindeki kurslara katılmaları şartıyla KARİYER İSG’de PLUS pakete ücretsiz erişim hakkına sahip olabilirler.  Yine kendi kategorilerinde kurslara katılıp, BAŞARI BELGESİ sertifikası alan kullanıcılar (Başlangıç, Uzmanlık, İleri Düzey) +Plus paketine ücretsiz sahip olacaklar.

Başarı belgeleri, kendi sınıflarına göre KARİYER İSG‘de girdikleri kariyerler programlarını da uzatmış olacaktır. Şöyle ki;

 • Başlangıç Sertifikası alan kullanıcı kendi dönemi içerisinde KARİYER İSG platformunda + Plus üyeliğini devam ettirebilir.
 • Uzmanlık Sertifikası alan kullanıcı kendi dönemine ilave olarak +1 dönem daha KARİYER İSG platformunda + Plus üyeliğini devam ettirebilir.
 • İleri Düzey Sertifikası alan kullanıcı kendi dönemine ilave olarak +2 dönem daha KARİYER İSG platformunda + Plus üyeliğini devam ettirebilir.
 • Kendi sınıfı ve bir üst sınıfın başarı sertifikasına sahip kullanıcılar ise (EN AZ UZMANLIK olmak şartıyla) KARİYER İSG’de 5 yıl boyunca +Plus üyeliğini devam ettirebilir.
 • Kendi sınıfı ve bir üst sınıfın başarı sertifikasına sahip kullanıcılar ise (İkisi de İLERİ DÜZEY olmak şartıyla) KARİYER İSG’de ömür boyu +Plus üyeliğini devam ettirebilir.
 • +Plus Üyeleri NİG Akademi’nin tüm platformlarına ücretsiz erişim sağlar…

NİG Akademi Eğitmenlik Başvuru Şartları

Online İSG alanında eğitmenlik şartları, NİG AKADEMİ tarafından belirlenmiştir. Online İSG’de öncelikli koşul +Plus üyeliğidir. (+Plus üyeliği sadece kendi grubunda başarılı olan ve BAŞARI BELGESİ alan üyelere verilmektedir). Eğitmenlik şartı için ön koşul +Plus üyeliğidir.

Nig Akademi’de eğitmenlik şartları aşağıda belirtilmiştir;

 • Kendi sınıfına ait sertifikaya sahip olmak (A,B,C sınıfı İSG uzmanlığı, işyeri hekimliği, DSP) ve,
 • Bulunduğu sınıfların tamamında kurslara katılmak ve en az 1 adet İLERİ DÜZEY , 1 adet UZMANLIK sertifikasına sahip olmak, ya da
 • Bulunduğu sınıf ile bir üst sınıfın tamamında kurslara katılmak ve en az 2 adet İLERİ DÜZEY, 2 adet UZMANLIK sertifikasına sahip olmak, ve
 • Eğitici Eğitmenliği sınavından 80 ve üzeri puan almak ve
 • NİG AKADEMİ‘nin belirleyeceği tarihte görüşmelere katılmak.
31.07.2021 tairihinden önce Neden İş Güvenliği üyesiyseniz, 100 ₺; 01.08.2021 tarihinden sonra Neden İş Güvenliği üyesiyseniz 50 ₺  Online İSG Eğitiminde indirim kazanabilirsiniz. Kullanıcı adınızı İLETİŞİM hattımızdan bize bildirmeniz durumunda, İNDİRİM KODUNUZU kayıtlı e-posta adresinize gönderelim. Daha önce Online İSG’ye kayıt olup indirimden yararlanamayan NİG üyeleri, kullanıcı adlarını bize bildirmeleri durumunda, kendileri ile iletişime geçerek iade ödemeleri yapılacaktır..

Online İSG EğitimiBaşarı Belgesi

Online İSG Eğitimleri Başladı 1

Online İSG Eğitimleri Başladı 2

Nig'den Online İSG Fırsatı

Neden İş Güvenliği üyesiyseniz, Online İSG Eğitiminde 100 ₺  indirim kazanabilirsiniz. Kullanıcı adınızı İLETİŞİM hattımızdan bize bildirmeniz durumunda, İNDİRİM KODUNUZU kayıtlı e-posta adresinize gönderelim.  

Total
0
Shares
2 yorum
 1. Derli toplu çalışmanın avantajları açısından son derece faydalı bir uygulama. Ömür boyu ücretsiz olması ekstra güzellik. Bir haftadir kullandığım bu uygulamayı kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle soruları hazırlayanların yönetim kademelerinden oluşması çok iyi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 + two =

Önceki Yayın
Ücretsiz Kariyer İSG Platformu

Ücretsiz Kariyer İSG Platformu

Sonraki Yayın
İş Sağlığı ve Güvenliği Soruları ve Ders Notları

İş Sağlığı ve Güvenliği Soruları ve Ders Notları

İlgili Yayınlar
Total
0
Share