Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği

Online İSG Eğitimleri Başladı

Online İSG Eğitimleri Başladı
Tamircin Burada

NİG Akademi bünyesinde bulunan Online İSG’de iş güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri ve diğer sağlık personelleri için  iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri açıldı.

İş hayatını verimliliğe çevirecek anlayışı hayata geçirmek için alanında uzman iş müfettişi ve isg profesyonelleri ile çalışmalarına aralıksız devam eden NİG Akademi, yeni sistemini devreye almanın heyecanını yaşıyor.

Online İSG Eğitiminde  isg profesyoneli ve çalışanlar için tüm eğitimler kendilerine sınırsız açılıyor. Bununla birlikte çalışanlar için firmalara özel platformdan (firmaniz.onlineisgegitimi.com) tüm eğitimlere sertifikalı ve sınırsız eğitim ile ulaşma imkanı sunuluyor.

Profesyoneller için Online İSG Eğitimleri

Türkiye’nin en kapsamlı iş sağlığı ve güvenliği platformunda eğitimler kendi alanlarında 3 grupta yapılıyor ve her grubun kendi içerisinde bulunan konu anlatımları sonunda başarı sağlayanlara BAŞARI BELGESİ veriliyor.  Her kursta bulunan dersin sonunda pekiştirme sınavları, her kursun sonunda, kurs bitirme sınavından önce “Neler Öğrendik” ve/veya “Bilgi Küpü” çalışmaları buluyor.

Türkiye’nin En Kapsamlı İSG Eğitimi Platformu

Yine 25 sorudan oluşan ara testler, her dersin sonunda ders özeti sınavı ve 50 sorudan oluşan KURS bitirme testi  ile birlikte  her kurs için 250 test, toplamda ise her kategori için 750 test bulunuyor. Ayrıca hazırlık testleri alanında her kategori için 500 soru/cevaplı testlere ulaşabiliyorsunuz. Pekiştirme sınavları doğru/yanlış mantığı ile yapılırken ara sınavlar şıklı yapılmaktadır. Bitirme testi hariç, tüm sınavların cevapları ve ipuçlarına her sorunun bitiminde ulaşılabiliyor.  Ayrıca her bir kurs için oluşturulan FORUM alanında soru cevap çalışmalarına ulaşabilirsiniz. Sorduğunuz her soru nöbetçi isg profesyonellerimiz tarafından dikkate alınır ve cevaplanır.

Kurslar için hazırlanan tüm sorular birbirinden bağımsız ve mevzuatlara uygun olarak uzmanlarımız tarafından hazırlanmakta, güncel mevzuata göre revize edilmektedir.

 

İSG Çalışma Programı

 1. Başlangıç : Başlangıç aşamasında iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili standart tanımlar ile iş sağlığı ve güvenliğinin amaç ve kapsamına dair genel bilgiler yer almaktadır.
 2. Uzmanlık: Bu aşamada ve Başlangıç seviyesinde başarılı olanlar için UZMANLIK statüsündeki kursa ait  ders programına ulaşabilirsiniz.
 3. İleri Düzey: İleri Düzey aşaması,  Uzmanlık statüsünden başarılı olanlar için hazırlanmış, İLERİ DÜZEY ders notlarını içermektedir.
 4. Bilgi Küpü: Üç aşamayı bitiren isg uzmanları için pekiştirme niteliğinde olan ve soru/cevap şeklinde hazırlanan iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarına ulaşabilirsiniz.
 5. Hazırlık Testleri: NİG Akademi tarafından hazırlanan sınavlara ve hazırlık testleri ile daha önce çıkmış sorulardan oluşan cevaplar ve ipuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.
 6. Çıkmış Sorular: Bu zamana kadar yapılmış sınavlara ait çıkmış sorular bilgi amaçlı olarak yayınlanmaktadır.
 7. Kanun ve Yönetmelikler: İş Sağlığı ve Güvenliği’ne ilişkin kanun ve yönetmeliklere SORU/CEVAP olarak ulaşabileceksiniz.

Online İSG Başarı Belgeleri

Tüm sınıflar için başarı belgeleri Başlangıç, Uzmanlık ve İleri Düzey olmak üzere verilmektedir. Başarı belgeleri her kursta bulunan tüm derslerin tamamlanması ve sınavlardan 70 ve üzeri puan alınması halinde verilmektedir. Tüm sınavlarda +1 tekrar sınav hakkı verilmekte olup, başarısız olunması halinde kursun tekrar alınması gerekmektedir. İlgili kursun ikinci tekrarında da Başarı Belgeleri alınamaması durumunda, sadece kursun GENEL TEST alanı sisteme kapatılıyor, diğer ders ve soru/cevap alanlarına ömür boyu erişim sağlanabiliyor.

 

Çalışanlar için Online İSG Eğitimleri

NİG Akademi, Çağrı Tasarım’ın katkılarıyla kurumsal firmalara online isg eğitimi uygulamalarını özel platformdan sınırsız eğitim ve sınırsız kullanıcı imkanı ile veriyor.

Firmalara Online İSG Eğitimi Detayları

Kurumsal firmalar, online isg eğitimi uygulamasını kendilerine ait eğitim siteleri (örnek: https://demo.onlineisgegitimi.com ) üzerinden çalışanlarına verebilirler.

Firmalar için gerekli şartlar aşağıda belirtilmiştir;

 1. Kurumsal firma olmaları gereklidir.
 2. Firmaya özel platformadan eğitim verilmesi için çalışan sayısının 200 ve üzeri olması gereklidir. 200 çalışandan az olan firmalar https://onlineisgegitimi.com üzerinden eğitim alabilirler. 200 çalışandan az olup, özel platform üzerinden eğitim talep edilirse belirtilen çalışan üzerinden tekliflendirilir.
 3. Eğitimler ve sertifikalar tehlike sınıfları ve çalışan sayısına göre belirlenir.
 4. Eğitim sitelerinde tehlike sınıflarına göre tüm eğitimler SINIRSIZ olarak açılır. Yeni gelecek eğitimler ücretsiz olarak tanıımlanır.
 5. Firmada aktif çalışan iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve/veya diğer sağlık personelleri için de isg eğitimleri ücretsiz olarak verilir.
 6. Kullanıcı kayıtları Online İSG Eğitimi yönetimi tarafından girilmektedir. Kullanıcı bilgilerini içeren dökümana BURADAN indirebilirsiniz. Bu formu eksiksiz doldurarak, egitim@onlineisgegitimi.com adresine gönderilmesi durumunda kullanıcı kimlikleri ve eğitimler açılacaktır.
 7. Kullanıcılar eğitim bilgilerini PROFİL ekranlarından takip edebileceklerdir.
 8. Firma yetkilileri ile İSG uzmanları için ayrı kullanıcı portföyü oluşturularak, çalışanların eğitim durumlarını inceleyebileceklerdir.
 9. Kurumsal firmalar için oluşturulan eğitim sitelerinde her sene yenileme yapılır.
 10. Çağrı Tasarım tarafından oluşturulan web siteleri için ayrıca ödeme yapılmaz.
 11. Yeni oluşturulacak eğitim sitenizde kullanılacak logonuzun, iletişim bilgilerinizin tarafımıza gönderilmesi gereklidir.
 12. Eğitim alanları güncelemeleri mevzuat gereğince sadece yetkili Online İSG Eğitimi yönetimi tarafından yapılır.
 13. Kullanıcı eğitimleri ile ilgili soru/cevaplara Sık Sorulan Sorular kısmından ulaşılabilir.

 Başarı Belgesi

Online İSG Eğitimleri Başladı 1

Online İSG Eğitimleri Başladı 2

 

OSGB Web Tasarımları

İlgili Yayınlar

3Yorumlar

 • Sonerisg , Temmuz 2, 2021 @ 12:59 pm

  Eğitimlerin ve konuların ömür boyu ücretsiz olması güzel bir uygulama olmuş.

 • Bengur Akgün , Temmuz 6, 2021 @ 10:00 pm

  Derli toplu çalışmanın avantajları açısından son derece faydalı bir uygulama. Ömür boyu ücretsiz olması ekstra güzellik. Bir haftadir kullandığım bu uygulamayı kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle soruları hazırlayanların yönetim kademelerinden oluşması çok iyi.

 • Online İSG Eğitimi , Ekim 2, 2023 @ 3:50 pm

  NİG Akademi olarak iş hayatını verimliliğine çevirecek anlayışı hayata geçirmek için Online İSG Eğitimi Platformu uygulaması ile kurumsal firmalar ile isg profesyonellerine iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri vermeyi amaçlamaktadır.

  Meydana gelen iş kazalarının oldukça büyük bir oranının “insan” kaynaklı olması nedeniyle bu faktörün daha geniş kapsamlı olarak ele alınması gerekliliği ortaya çıkmaktadır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla