Türkiye'nin isg platformu
OSGB Hizmetleri

OSGB Hizmet Talep Formu

OSGB Hizmet Talep Formu
OSGB Hizmet Talep Formu ile İSG Uzmanı, İşyeri Hekimi, Diğer Sağlık personeli ile İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetleri, 05.11.2021 tarihinden itibaren NİG Akademi bünyesinde bulunan OSGB Hizmeti uygulamasından ücretsiz olarak yapılacaktır.

Çağrı Tasarım Kampanya


OSGB HİZMETİ TALEP FORMU

OSGB Hizmeti’nde yer alan uygulamada, İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmeti veren profesyonel OSGB firmalarından gelen teklifleri değerlendirebilir, en uygun fiyatla kaliteli İSG hizmeti alabilirsiniz… Belli periyotlarda aldığınız İSG/OSGB hizmetlerini değerlendirerek, OSGB memnuniyetini de ölçebilirsiniz.

OSGB’leri Nasıl Seçiyoruz;

Aşağıdaki kriterleri eksiksiz olan OSGB/İSG kurumları, İSG Hizmet Talep grubuna girmektedir;

 • Her Sınıftan Yeterli İGU bulundurma
 • Yeterli İşyeri Hekimi Bulundurma
 • DSP Bulundurma
 • Yetki Belgesi
 • İnternet Sitesinin Mevcut Olması
 • İnternet Sitesinde E-Eğitim Sistemi Olması
 • İnternet Sitesinde Mevzuat Yayınlarının Olması
 • İSG Bloğu bulunması
 • SSL Güvenlik Sertifikasının Olması

 

Firma Gizliliği Önceliğimizdir…

 • Firma gizliliği önceliğimizdir. Girdiğiniz veriler Kişisel Verileri Koruma Kanunu gereğince 3. şahıslarla ya da hizmet verenlerle kesinlikle paylaşılmaz.
 • Gönderilen tekliflerde değerlendirmelerinizi OSGB Puanı ve teklif dökümü üzerinden yapabilir, dilediğiniz firmayı seçebilirsiniz.
 • Seçtiğiniz firmayı destek@nedenisguvenligi.com adresine bildirmeniz durumunda, aylık/3 aylık periyotlarda OSGB memnuniyet ölçümü için sizden destek isteyeceğiz.
 • NİG ekibi yapılan bu hizmetlerden kesinlikle hiç bir ücret talep etmez.

 Gizliliğinize saygı duyuyor ve onu ciddiye alıyoruz. Girmiş olduğunuz verileriniz Kişisel Verileri Koruma Kanunu gereğince saklanmaktadır. Gizlilik Politikamız‘ı okuyabilirsiniz.

Neden İş Güvenliği

İş Güvenliği, bir işyerinde fiziksel, zihinsel ve sosyal sağlığın her yönüyle ilgilenir. Şirketin tüm çalışma ortamlarında yaralanmaları ve tehlikeleri önleme çabalarında adeta bir şemsiye görevi yapar.

Her sanayi çalışanları için çeşitli güvenlik önlemleri vardır. Olası iş güvenliği riskleri, ciddi ve acil fiziki tehlikelerden hafif tehlikelere kadar uzanır. Bunlar yangınlar, patlamalar, kimyasal tehlikeler veya bir çalışanın hayatına tehdit oluşturan diğer tehlikeler olabilir. Daha ılımlı tehlikeler, ergonomi, iş yükü, zihinsel yorgunluk ve çalışanların genel refahındaki zorlukları içerir. İkinci risk türleri genellikle ofis ortamında meydana gelir. Bununla birlikte, bulunduğunuz iş ne olursa olsun, her zaman bir kaza yapma ihtimali vardır.

Yapılan analizlerde dünyada son yıllarda iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili gözlemlenen olumlu gelişmeler neticesinde iş kazalarında ve iş cinayetlerinde hissedilir azalmalar yaşanırken, maalesef ülkemizde iş kazaları/iş cinayetleri artmaktadır. Ekonomik boyutu ile incelendiğinde ise, çalışanın iş yaparken aklının sadece işte olması gerekirken, asgari ücretle geçinmeye çalışan arkadaşlardan ne kadar verim alınabilir ki?

Ülkemizde yaşanan ve giderek artan iş kazaları, iş cinayetleri ne yazık ki bu konudaki ilgisizliği, insana verilen önemin yok denilecek kadar az; çağdaş çalışma ve yaşam koşullarına ulaşmak için daha çok uzun yıllara ihtiyacımızın olduğunu aşağıdaki analizleri incelediğimizde ortaya koyduğu aşikardır.

Bir güvenlik açığının ölçülebilen en büyük maliyeti, sadece çalışan olmaz. Kaybedilmiş bir beden veya zihinsel rehabilitasyon yılları, çalışanı tamamen yeni bir yaşam tarzına zorlayabilir. Bu tür olaylara nasıl fiyat koyacağımızı tanımlamak gerçekten zor olsa gerek. Görevlerini yerine getirirken yaşamını yitiren ya da  uzun soluklu yaralanmalar da kuşkusuz ekonomik olarak ölçülebildiğimizin ötesindedir. Yaşamını yitiren kişinin yanı sıra aile ve iş arkadaşları  da diğer paydaşlardır.

Bu kazalar aynı zamanda şirketleri de etkilemektedir. İş kazası geçiren bir çalışan kayıp adam/saat anlamına gelmektedir. O nedenle bir şirket için bakıldığında giderler yalnızca verimlilik kaybı olarak ölçülmez, aynı zamanda kayıp iş gücü ve artan sigorta maliyetleri de etkilidir.

Şirketler için bir diğer önemli kayıp ise, iş kazalarının çokluğu nedeniyle oluşacak olan motivasyon bozukluğudur. Çalışanlar kendilerini güvende hissetmezlerse iş moralleri azalır ve çalışma istekleri düşecektir. Bu da işveren için olumsuz sonuçların doğmasına sebep olacaktır.

Bu nedenle çalışanlar mümkün olan en iyi işi yapmaya konsantre olabilmek için işlerini güvenli bir ortamda yapmak isterler. Sorumlu işverenler, güvenli bir işyerinin şirketin ana hattını geliştirdiğini kabul etmelidir. Hangi yönden bakarsanız bakın işi güvenli bir şekilde yürütmenin avantajları çoktur.

İş Sağlığı ve Güvenliğinin Amacı :

 1. Çalışanlara en yüksek seviyede sağlıklı ortam sağlamak,
 2. Çalışma şartlarının olumsuz etkilerinden onları korumak,
 3. İş ve işçi arasında mümkün olan en iyi uyumu temin etmek,
 4. İşyerlerindeki rizikoları tamamen ortadan kaldırmak veya zararları en aza indirgemek,
 5. Oluşabilecek maddi ve manevi zararları ortadan kaldırmak,
 6. Çalışma verimini arttırmak.

İş Sağlığı ve Güvenliği önlemlerinin her ne sebeple olursa olsun ertelenmesi; iş kazalarına, meslek hastalıklarına ve iş cinayetlerine ORTAK OLMAKTIR!..

Total
2
Shares
17 yorum
 1. Güzel bir hizmet veriyorsunuz. Tebrik ederim. Lütfen kontrol mekanizmasını işletin.

 2. Karam Danışmanlık olarak özellikle kutlamak istiyorum. Hem rekabet ortamını genişlettiniz, hem de kaliteli hizmet verilmesini sağlıyorsunuz. İnşallah devamını getirebilirsiniz.

 3. Tebrikler, çok beğendim. Anlastigim …. Osgb ile neredeyse yarı yarıya fark etti. Uygulamayı zamanla göreceğiz.

 4. Yazma ihtiyacı duydum. 40 kişilik bir firmayız buradan anlastigim osgb firması ile 3/1 fiyatına anlaştık. 2 yıldır fahiş fiyat veriyormuşuz. Teşekkürler ekibinize…

 5. Nig ekibine ve Hüseyin hocama firmamıza verdiği destek için teşekkürler. Kesinlikle guzel bir uygulama, tavsiye edeceğim.

 6. Anlastigim ….. osgb ile 4 aydır çalışıyoruz. Hem fiyat olarak makul düzeyde çalışıyoruz, hem de ekip gerçekten işini yapıyor. Başta NİG ekibi olmak üzere, herkese teşekkürler. Gayet başarılı bir uygulama.

 7. Mükemmel bir uygulama, tebrikler. 15 çalışanımla uzaktan eğitim ve sağlık taraması talebinde bulundum. Buradan geri bildirimleri paylaşacağım. İnşallah faydali olur.

 8. Özgür bey, bahse konu OSGB’miz ile uyumlu çalışmanız çok önemli. Amacımız İSG kültürünü bir nebze olsun yayabiliyorsak ne mutlu bize. Lütfen çevrenize de bu tür girişimleri teşvik edin, çok faydasını göreceksiniz.

 9. Tavsiye ederim. Özellikle bu sistemin başında bulunan Arif hocanın olması yeterli olur düşüncesindeyim

 10. Yiğit Metal olarak iki senedir kullandığımız firmayı değiştirdik. Kesinlikle teklif almanızı tavsiye ediyorum. Hem fiyat, hem de denetim olarak çok iyiler, teşekkürler. Uzaktan eğitim de verileceğini söylediler. Güzel bir uygulama.

 11. Aynı hizmeti ve hatta daha fazlasını yarı fiyata alıyorsak, demek ki rekabet şart. Uygulamanız taktire şayan…

 12. İş güvenliği bilinci com onemli. Bu konuyu firma olarak cok ciddiye alıyoruz.Boyle hassas bir konuda yaptığını uygulama takdir edilecektir.

 13. Arkadaşımın tavsiyesi ile buldum. Tebrik ederim güzel bir hizmet veriyorsunuz. İstanbul firması olarak 9 teklif geldi içinden uygun olani seçiyorsun. ?

 14. Ekibin başında kıymetli Hüseyin hocamız olunca gözünüzü kapatıp, destek vermek gerekli. Teşekkürler nig ekibine

 15. İşveren olarak uygulamanızı çok beğeniyorum. Calisanlarimi uygulamanızı kullanmadı için teşvik ediyorum. Teşekkürler. Trakya Aluminyum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve + 2 =

Önceki Yayın
OSGB'ler Nasıl Çalışmalı?

Epidemiyoloji Nedir?

Sonraki Yayın
Kıdem Tazminatı Hakkında Bilmemiz Gerekenler

Kıdem Tazminatı Hakkında Bilmemiz Gerekenler

İlgili Yayınlar
Total
2
Share