Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği

Zonguldak’ta iş cinayeti: Kamyonet ile arka kapağı arasında sıkışan Adil Yücedağ yaşamını yitirdi

Zonguldak’ta iş cinayeti: Kamyonet ile arka kapağı arasında sıkışan Adil Yücedağ yaşamını yitirdi
Tamircin Burada

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir inşaatın hafriyat çalışmaları sırasında damperdeki yükü kontrol etmek isteyen 47 yaşındaki Adil Yücedağ, arka kapağın aniden kapanması sonucu kamyonet ile kapanan kapağının arasında sıkışarak yaşamını yitirdi.

Zonguldak Ereğli’de kamyonundaki molozun bir bölümü boşalmayınca damperdeki yükü kontrol etmek isteyen Adil Yücedağ, kamyonet ile arka kapağın arasında kalarak hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, Korubaşı Mahallesi’nde bulunan boş bir araziye öğle saatlerinde moloz getiren Adil Yücedağ, kamyonun damperini kaldırdı. Ancak molozun bir bölümü boşalmayınca yakındaki iş makinesi operatörü Ali Haydar S.’den yardım istedi.

Yücedağ, damperdeki durumu kontrol ettiği sırada arka kapak aniden kapandı. Kamyonet ile arka kapak arasında sıkışan Yücedağ, yaralandı.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Yücedağ’ın yaşamını yitrdiğini belirledi. Olayın ardından fenalaşan iş makinesi operatörü Ali Haydar S. ise sağlık ekibinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı.

Polis, kazayla ilgili inceleme başlattı. (DHA)

OSGB Tasarımı

İlgili Yayınlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla