Türkiye'nin isg platformu
OSGB Hizmetleri

Akkuyu’da iş cinayeti: Rus işçi öldü

Akkuyu Nükleer A.Ş.’den yapılan açıklamada şantiyede dün yaşanan iş kazasında bir Rus işçinin öldüğü doğrulanarak olayla ilgili soruşturma …
Akkuyu'da iş cinayeti: Rus işçi öldü 1

Akkuyu Nükleer A.Ş.’den yapılan açıklamada şantiyede dün yaşanan iş kazasında bir Rus işçinin öldüğü doğrulanarak olayla ilgili soruşturma açıldığı belirtildi.

“24 Şubat 2022 Perşembe günü saat 17.00 civarında, Akkuyu NGS şantiyesinin 1’inci ünitesinin yanında bulunan ön montaj alanında, metal bir yapının montajının yapıldığı sırada taşeron şirket çalışanlarından olan Rus uyruklu bir işçimiz, metal yapının altında kalarak ağır yaralanmış ve hayatını kaybetmiştir” denilen açıklamada olayla ilgili adli sürecin başladığı ifade edildi.

Çağrı Tasarım Kampanya

İlginizi Çekebilir!  Hakkari'de iş cinayeti: Elektrik direğinden düşen İlhan Diri hayatını kaybetti

Açıklamada, “Ayrıca özel bir komisyon tarafından olayın nedenleri araştırılmaktadır. Soruşturmanın sonuçlarına göre, iş planlama ve yürütülmesini ihlal eden ya da olaya sebep olan sorumlularla ilgili gereği yapılacaktır. Akkuyu Nükleer A.Ş. merhumun ailesine ve arkadaşlarına en içten baş sağlığı dileklerini sunmaktadır. Ailesine gerekli her türlü destek sağlanacaktır” denildi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 − two =

Önceki Yayın
isg yönetmelikleri

İş Ekipmanlarının Kullanılmasında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği

Sonraki Yayın
Zonguldak'ta iş cinayeti: Maden ocağındaki göçükte 2 işçi hayatını kaybetti 2

Zonguldak'ta iş cinayeti: Maden ocağındaki göçükte 2 işçi hayatını kaybetti

İlgili Yayınlar
Total
0
Share