Türkiye'nin isg platformu
OSGB Hizmetleri

Erdemir’de iş cinayeti: Kömür kırma makinasına düşen işçi hayatını kaybetti!

Demir Çelik fabrikasında ölen işçi son yolculuğuna uğurlandı ZONGULDAK – Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kurulu bulunan Ereğli Demir ve Çelik …
Erdemir'de iş cinayeti: Kömür kırma makinasına düşen işçi hayatını kaybetti! 1

Erdemir, Kok Fabrikası Müdürlüğünde görevli Erol Bayraktar’ın (49) önceki gün kaybolması üzerine İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince başlatılan çalışmalar tamamlandı. Ekiplerce kömür kırma makinesinin içinden alınan doku parçaları, cumhuriyet savcısının talimatıyla Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Yapılan incelemede, parçaların Bayraktar’a ait olduğunun belirlendi.

Online İSg Eğitimi

Erdemir’de iş cinayeti

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nda (ERDEMİR), Kok Fabrikası kömür hazırlama bünyesinde çalışırken haber alınamayan işçinin, iş kazası sonucu hayatını kaybettiği belirlendi.

ERDEMİR’de 8 Ağustos’ta 00.30-08.30 vardiyası için çalıştığı Kok Fabrikası’ndaki iş yerinde kömür kırma makinesine düşüp hayatını kaybeden ERDEMİR işçisi Erol Bayraktar için bugün Erdemir Sağlık Merkezi önünde tören düzenlendi.

İlginizi Çekebilir!  Aliağa'da iş cinayeti: Tersanede gemi sökümünde 2 işçi hayatını kaybetti

Yaşanan olay sonrası Erdemir yönetiminden yapılan açıklamada, “Erdemir Kok Fabrikası Müdürlüğü bünyesinde görev yapan bir çalışanımızdan, 8 Ağustos 2021 tarihinde, Kok Fabrikası kömür hazırlama bünyesinde ekipman temizliği işlemini gerçekleştirdikten sonra haber alınamamıştır. Konuyla ilgili olarak öncelikle resmi makamlarla irtibata geçilmiştir. Soruşturma ve incelemeler halen adli makamlarca devam ettirilmektedir. Resmi makamlarımızın incelemeleri ve sonuçları kamuoyumuz ile paylaşılacaktır.” Denilmişti.

Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla yapılan çalışmalar sonucu Adli Tıp Kurumu’na gönderilen doku parçalarının Bayraktar’a olduğu tespit edildi.

Çağrı Tasarım Kampanya

Bayraktar için Göztepe’de bulunan Erdemir Sağlık Merkezi önünde tören gerçekleştirildi. Törene; Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral, Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yakup Yılmaz, merhum Bayraktar’ın mesai arkadaşları, ailesi ve sevenleri katıldı. Törende, merhum Bayraktar için dualar edilirken, yakınlarından ve mesai arkadaşlarından helallik alındı. Erol Bayraktar’ın ailesi törende güçlükle ayakta dururken, yakınları tarafından sakinleştirildiler. Bayraktar, düzenlenen törenin ardından defnedilmek üzere memleketi Yığılca’ya uğurlandı.

İlginizi Çekebilir!  Mersin'de iş cinayeti: Kafasına kalas düşen Emrah Aslan yaşamını yitirdi

Erdemir'de iş cinayeti: Kömür kırma makinasına düşen işçi hayatını kaybetti! 2

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 − eight =

Önceki Yayın
Karbonmonoksit zehirlenmesine dikkat! 3

Karbonmonoksit zehirlenmesine dikkat!

Sonraki Yayın
Asbest Ölçümleri ve Sınır Değerleri

Ankara'da asbest krizi

İlgili Yayınlar
Total
0
Share