Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği

Kaçak madende vagon ile vinç arasında sıkışan 49 yaşındaki işi yaşamını yitirdi!

Kaçak madende vagon ile vinç arasında sıkışan 49 yaşındaki işi yaşamını yitirdi!
Tamircin Burada

Zonguldak‘ta ruhsatsız olarak işletilen kaçak madende çalışan 3 çocuk babası 49 yaşındaki Muhammet Korkut, vagon ile vinç arasında sıkışarak yaralandı. Hastaneye kaldırılan talihsiz adam, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

KAÇAK MADENDE VAGON İLE VİNÇ ARASINDA SIKIŞARAK AĞIR YARALANDI

Feci olay akşam saatlerinde Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde ruhsatsız olarak işletilen maden ocağında meydana geldi. Madende işçi olarak çalışan 49 yaşındaki Muhammet Korkut isimli işçi vagon ile vinç arasında sıkışarak yaralandı. Mesai arkadaşlarının haber vermesiyle olay yerine AFAD, sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Ekiplerin çalışmasıyla sıkıştığı yerden kurtarılan Korkut, yüzeye çıkarılarak ambulansla hastaneye götürüldü.

KALDIRILDIĞI HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Durumu ağır olan madenci, hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak can verdi. Yetkililer olayla ilgili soruşturma başlatırken Korkut’un ağabeyinin de Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan emekli madenci olduğu öğrenildi. 3 çocuk babası Muhammet Korkut’tan geriye ise bu fotoğraflar kaldı.

Kaçak madende vagon ile vinç arasında sıkışan 49 yaşındaki işi yaşamını yitirdi!

Zoguldak’ta yaşanan iş kazaları ve meslek hastalıkları

Zonguldak ve çevresinde resmi kayıtlara göre 2013’den bu yana 52.118 iş kazası meydana gelmiş, 152 iş cinayeti yaşanmış, 514 kişiye meslek hastalığı tanısı konmuştur. 2022 yılında iş kazası geçiren kişi sayısı 7.795 olmuş, kayıp gün sayısı ise 105.286 olarak kayıtlara girmiştir. Bununla birlikte 2022 yılında 14 kişi iş cinayetleri sonucu yaşamını yitirmiştir. Yine 2022 yılında 38 kişiye meslek hastalığı tanısı konmuştur.

OSGB Web Tasarımları

İlgili Yayınlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla