Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği

Kamyonetin kasa kapağı ile duvar arasında sıkışan 13 yaşındaki çocuk işçi yaşamını yitirdi

Kamyonetin kasa kapağı ile duvar arasında sıkışan 13 yaşındaki çocuk işçi yaşamını yitirdi
Tamircin Burada

Zonguldak’ta yaşanan iş cinayeti, kamyonetin açılan kasa kapağı ile duvar arasında sıkışan 13 yaşındaki çocuk işçi Yasin Dombay yaşamını yitirdi. Kamyonet sürücüsü Gültekin T. (20) gözaltına alındı.

13 yaşındaki çocuk işçi yaşamını yitirdi

Zonguldak’ta saat 14.45 sıralarında, bir fırına odun indirmek için yanaşan Gültekin T. yönetimindeki kamyonetin arka kasa kapağı açıldı. Ailesinin geçimine katkı sağlamak için odun taşıyan Yasin Dombay’ın başı, duvar ile kasa kapağı arasında sıkıştı.

Durumu görenlerin ihbarıyla olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Ağır yaralanan çocuk, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Dombay, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Soruşturma kapsamında sürücü Gültekin T. gözaltına alındı.

Zonguldak’ta Yaşanan İş Kazaları ve Meslek Hastalıkları

Zonguldak ve çevresinde resmi kayıtlara göre 2013’den bu yana 52.118 iş kazası meydana gelmiş, 152 iş cinayeti yaşanmış, 514 kişiye meslek hastalığı tanısı konmuştur. 2022 yılında iş kazası geçiren kişi sayısı 7.795 olmuş, kayıp gün sayısı ise 105.286 olarak kayıtlara girmiştir. Bununla birlikte 2022 yılında 14 kişi iş cinayetleri sonucu yaşamını yitirmiştir. Yine 2022 yılında 38 kişiye meslek hastalığı tanısı konmuştur.

Zonguldak iş güvenliği analizi

OSGB Web Tasarımları

İlgili Yayınlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla