Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği

Karaman’da 24 yaşındaki genç iş yerinde ölü olarak bulundu

Karaman’da 24 yaşındaki genç iş yerinde ölü olarak bulundu
Tamircin Burada

Karaman‘da 24 yaşındaki bir genç, çalıştığı iş yerinde ölü olarak bulundu.

Olay, öğle saatlerinde  KaramanTapduk Emre Mahallesi 1561. Sokak’ta bulunan tekel bayisinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, tekel bayisinde işçi olarak çalıştığı öğrenilen 24 yaşındaki Ali Eser’den haber alamayan iş yeri sahibi dükkana geldi. Kapısı arkadan kitli olan dükkana çatıdan giren iş yeri sahibi, Ali Eser’i yerde hareketsiz bir şekilde buldu. 112 Çağrı Merkezine haber verilmesi üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

24 yaşındaki genç iş yerinde ölü olarak bulundu

Sağlık görevlilerinin yaptığı kontrolde Ali Eser’in hayatını kaybettiğini tespit etti. Cumhuriyet Savcısının olay yerinde yaptığı incelemenin ardından gencin cansız bedeni kesin ölüm sebebinin belirlenebilmesi için otopsi yapılmak üzere Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Ali Eser’in elektrik çarpması sonucu hayatını kaybetmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Karaman'da 24 yaşındaki genç iş yerinde ölü olarak bulundu

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Karaman’da Yaşanan İş Kazaları ve Meslek Hastalıkları

Karaman ve çevresinde resmi kayıtlara göre 2013’den bu yana 24.750 iş kazası meydana gelmiş, 83 iş cinayeti yaşanmış, 2 kişiye meslek hastalığı tanısı konmuştur. 2022 yılında iş kazası geçiren kişi sayısı 2.863 olmuş, kayıp gün sayısı ise 23.356 olarak kayıtlara girmiştir. Bununla birlikte 2022 yılında kişi iş cinayetleri sonucu yaşamını yitirmiştir. Yine 2022 yılında 1 kişiye meslek hastalığı tanısı konmuştur.

Karaman iş güvenliği analizi

OSGB Web Tasarımları

İlgili Yayınlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla