Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği

Kocaeli’de şantiyede çıkan yangında bir işçi hayatını kaybetti.

Kocaeli’de şantiyede çıkan yangında bir işçi hayatını kaybetti.
Tamircin Burada

Kocaeli’de şantiyede çıkan yangında barakaya giren işçi hayatını kaybetti

Şantiyede çıkan yangında bir işçi hayatını kaybetti

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde şantiye alanındaki barakada çıkan yangında, eşyalarını almak için içeriye girdiği öğrenilen işçi hayatını kaybetti.

Olay, saat 10.30 sıralarında İlimtepe Mahallesi’ndeki şantiye alanındaki barakada meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, barakadan dumanların yükseldiğini gören işçiler 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbarda bulundu. Bu sırada eşyalarını almak için içeriye girdiği öğrenilen işçi Mehmet Sadık Beder ise dumanların arasında kaldı. Olay yerine itfaiye, sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. İçeriden çıkarılan işçi Beder’in hayatını kaybettiği belirlendi. Yangın ise itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı.

Kalıp ustası Mehmet Sadık Beder’in 5 çocuk babası olduğu, Van’dan kardeşleriyle birlikte çalışmak için Körfez’e geldiği öğrenildi. Beder’in cansız bedeni, olay yerindeki incelemelerin ardından otopsi için morga kaldırıldı.

Olaya ilişkin soruşturma başlatıldı.

Yaşanan İş Kazaları ve Meslek Hastalıkları

Kocaeli ve çevresinde resmi kayıtlara göre 2013’den bu yana 239.351 iş kazası meydana gelmiş, 459 iş cinayeti yaşanmış, 928 kişiye meslek hastalığı tanısı konmuştur. 2022 yılında iş kazası geçiren kişi sayısı 39.321 olmuş, kayıp gün sayısı ise 382.735 olarak kayıtlara girmiştir. Bununla birlikte 2022 yılında 1’i kadın 58 kişi iş cinayetleri sonucu yaşamını yitirmiştir. Yine 2022 yılında 168 kişiye meslek hastalığı tanısı konmuştur.

Kocaeli iş güvenliği analizi

OSGB Tasarımı

İlgili Yayınlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla