Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği

Konya’da pres makinesiyle duvar arasına sıkışan işçi hayatını kaybetti

Konya’da pres makinesiyle duvar arasına sıkışan işçi hayatını kaybetti
Tamircin Burada

Konya’nın Selçuklu ilçesi Horozluhan Mahallesi Budaköz Sokak üzerinde bulunan bir iş yerinde meydana gelen kazada, sokak başındaki bir fabrikanın mobilya atölyesinde çalışan Sadullah Kaya isimli bir vatandaş, çalışma esnasında pres makinesi ile duvar arasında sıkıştı. Çalışma arkadaşlarının olay yerine koşması üzerine itfaiye, sağlık ve polis ekiplerine haber verildi.

Pres makinesiyle duvar arasına sıkışan işçi hayatını kaybetti

İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle sıkıştığı yerden çıkartılan Sadullah Kaya, sağlık görevlilerinin yaptığı ilk müdahalede olay yerinde hayatını kaybettiği tespit edildi. Polis ekiplerinin olay yerindeki çalışmalarının ardından Sadullah Kaya’nın cansız bedeni Konya Şehir Hastanesi morguna kaldırıldı.Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

Konya'da pres makinesiyle duvar arasına sıkışan işçi hayatını kaybetti

Konya’da yaşanan iş kazaları ve meslek hastalıkları

Konya ve çevresinde resmi kayıtlara göre 2013’den bu yana 71.591 iş kazası meydana gelmiş, 394 iş cinayeti yaşanmış, 58 kişiye meslek hastalığı tanısı konmuştur. 2022 yılında iş kazası geçiren kişi sayısı 12.445 olmuş, kayıp gün sayısı ise 112.551 olarak kayıtlara girmiştir. Bununla birlikte 2022 yılında 2’si kadın 41 kişi iş cinayetleri sonucu yaşamını yitirmiştir. Yine 2022 yılında 12 kişiye meslek hastalığı tanısı konmuştur.

Konya iş güvenliği analizi

OSGB Tasarımı

İlgili Yayınlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla