Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği

Konya’da sulama kanalı şantiyesinde beton kalıbın altında ezilen inşaat mühendisi yaşamını kaybetti

Konya’da sulama kanalı şantiyesinde beton kalıbın altında ezilen inşaat mühendisi yaşamını kaybetti
Tamircin Burada

Konya’nın Ereğli ilçesinde, sulama kanalı şantiyesinde üzerine kalıp düşen 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi ağır yaralandı.

Sulama kanalı şantiyesinde beton kalıbın altında ezilen inşaat mühendisi yaşamını kaybetti

İlçedeki Sol Sahil Sulama Şantiyesi’nde şef olarak görev yapan inşaat mühendisi Süleyman S. (30) ile bir işçinin üzerine çalışma sırasında beton kalıp düştü.

İŞÇİNİN DE DURUMU KRİTİK  

İhbar üzerine olay yerine jandarma ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlileri, Süleyman S’nin olay yerinde yaşamını yitirdiğini belirledi.

Ağır yaralanan işçi ise ilk müdahalenin ardından ambulansla Konya Şehir Hastanesi’ne sevk edildi. Süleyman S’nin cenazesi, Ereğli Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı.

Konya’da yaşanan iş kazaları ve meslek hastalıkları

Konya ve çevresinde resmi kayıtlara göre 2013’den bu yana 71.591 iş kazası meydana gelmiş, 394 iş cinayeti yaşanmış, 58 kişiye meslek hastalığı tanısı konmuştur. 2022 yılında iş kazası geçiren kişi sayısı 12.445 olmuş, kayıp gün sayısı ise 112.551 olarak kayıtlara girmiştir. Bununla birlikte 2022 yılında 2’si kadın 41 kişi iş cinayetleri sonucu yaşamını yitirmiştir. Yine 2022 yılında 12 kişiye meslek hastalığı tanısı konmuştur.

Konya iş güvenliği analizi

OSGB Tasarımı

İlgili Yayınlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla