Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği

OSGB ve Eğitim Kurumu Belge Ücreti

OSGB ve Eğitim Kurumu Belge Ücreti
Tamircin Burada

OSGB ve Eğitim Kurumu Belge Ücreti-2021 yılı için geçerli belge bedelleri açıklandı; 2021 yılında 590 ₺ olan belge yenileme ücreti 649 ₺’ ye çıktı. 2023 yılı için tıklayın

2023 yılı belge ve vize ücretleri için tıklayınız

 

2020 yılında 590 ₺ olan belge yenileme ücreti 649 ₺’ ye, 6490 ₺ olan vize ücreti 7.257 ₺’ye, 25.960 ₺ olan başvuru ve adres değişikliği ücreti ise 29.028 ₺ ye çıkarıldı.

OSGB ve Eğitim Kurumu Belge Ücreti – 2021 Yılı

 • Unvan değişikliği, kayıp belge ve numarataj güncellemesi nedeniyle yapılacak olan belge yenileme ücretleri 649 TL olarak belirlenmiştir.
 • İlk başvuru ve adres değişikliği ücreti 29.028,00 TL olarak belirlenmiştir.
 • Vize ücreti 7.257,00 TL olarak belirlenmiştir.
 • Birkaç işlem bir arada yapılsa dahi belge ücretleri ayrı ayrı alınacaktır.
 • Belge bedelleri her yıl makam oluru ile belirlenmekte ve değişiklik göstermektedir.
 • Belge ücretleri C. Ziraat Bankası Şubesi Kurumsal Tahsilat Programı aracılığıyla İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Kurumsal Tahsilat Hesabına yatırılacaktır. Döner sermaye hesabına IBAN numarası ile yatırılan ücretler kabul edilmemektedir.

İSG Profesyonellerine ait belge ve vize ücretleri


 • Yetki belgesi almak üzere müracaatta bulunulan ve yapılan ön inceleme ve detaylı inceleme sırasında eksik evrakı olmadığı anlaşılan kurumlardan, dosya tamamlanma tarihi esas alınacak şekilde yerinde inceleme programına dâhil edilmeden önce, kamu kurumlarından ise yerinde inceleme sonrasında yetki belgesi ücreti alınacaktır. Belge ücreti tarafımızca talep edildikten sonra, yetki belgesi ID numarası ile T.C. Ziraat Bankası Şubesi Kurumsal Tahsilat Hesabına yatırılmalıdır.
 • Kurumların yetki almış oldukları adreste yapacakları adres küçültme talepleri (kat, bölüm iptali) yeni belge basımı olarak değerlendirilecek ve belge yenileme ücreti alınacaktır. Adres değişikliğine ve adres büyütmeye ilişkin talepler ise yeni yetki belgesi başvurusu işlemlerine tabi olacaktır.
 • Hem adres hem unvan değişikliği yapılması durumunda her bir işlem için İSG-KATİP üzerinden ayrı ayrı başvuru yapılır. Belge ücretleri ayrı ayrı alınır.
 • Yetki belgesini vize ettirmek üzere başvuruda bulunan kurumların aynı zamanda adres değiştirmesi halinde belge ve vize ücretleri ayrı ayrı alınacaktır.

 

OSGB ve Eğitim Kurumu Belge Ücretleri

 • Vize başvurusunda bulunan kurumların aynı zamanda unvan değiştirmesi halinde belge yenileme ve vize ücretleri ayrı ayrı alınacaktır.

OSGB Hizmetleri


İdari Para Cezaları için TIKLAYINIZ


 

OSGB Tasarımı

İlgili Yayınlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla