Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği

Arnavutköy’de beton santrali silosuna düşen işçi yaşamını kaybetti

Arnavutköy’de beton santrali silosuna düşen işçi yaşamını kaybetti
Tamircin Burada

Arnavutköy’e bağlı Hadımköy Ömerli Mahallesi’nde hazır beton üreten Desentaş isimli fabrikada yaşanan olayda Ersin Koran (39) isimli işçi, bakım yapmak için metrelerce yükseklikteki beton santrali silosuna tırmandı. Çalışırken dengesini kaybeden Koran, silonun içerisine düştü.

Beton santrali silosuna düşen işçi yaşamını kaybetti

Olayda feci şekilde hayatını kaybeden Koran’ı çıkarmak için ekipler seferber oldu. Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda hayatını kaybeden işçi itfaiye yardımı ile düştüğü yerden çıkartılarak sağlık ekiplerine teslim edildi. Ambulans ile hastane morguna kaldırılan işçi yapılan incelemenin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna götürülecek.

İstanbul’da Yaşanan İş Kazaları ve Meslek Hastalıkları

İstanbul ve çevresinde resmi iş sağlığı ve güvenliği kayıtlara göre 2013’den bu yana 870.356 iş kazası, 2.513 iş cinayeti yaşanmış, 1675 kişiye meslek hastalığı tanısı konmuştur. 2022 yılında iş kazası geçiren kişi sayısı 130.814 olmuş, kayıp gün sayısı ise 815.280 olarak kayıtlara girmiştir. Bununla birlikte 2022 yılında 5’i kadın 246 kişi iş cinayetleri sonucu yaşamını yitirmiştir. Yine 2022 yılında 238 kişiye meslek hastalığı tanısı konmuştur.

İstanbul İş Güvenliği Analizi

OSGB Tasarımı

İlgili Yayınlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla