Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği

Bartın’daki maden faciasında can kaybı 42

Bartın’daki maden faciasında can kaybı 42
Tamircin Burada

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Amasra maden faciasında yaralanan ve İstanbul’da tedavi gören madenciler için, “Bartın’daki maden kazasında kalbi durmuş olarak hastaneye ulaştırılıp, hayata döndürülen hastamız tüm çabalara rağmen vefat etti. Halen 3 hastamız yoğun bakımda. Birinin durumu ciddiyetini koruyor” açıklamasını yaptı.

1 kişi yaşamını yitirdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Amasra maden faciasında yaralı olarak kurtulan ve Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne kaldırılan maden emekçilerinin son durumu ile ilgili bugün açıklama yaptı. Bakan Koca’nın açıklaması şöyle:

“Bartın’daki maden kazasında kalbi durmuş olarak hastaneye ulaştırılıp, hayata döndürülen hastamız tüm çabalara rağmen vefat etti. Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi yoğun bakımındaki tedavi 3 haftadır sürüyordu. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bilindiği gibi, Bartın’dan getirilip, İstanbul’da tedavi altına alınan hastalarımızdan biri taburcu edilmiş, biri ise önceki gün yoğun bakımdan servise alınmıştı. Halen 3 hastamız yoğun bakımda. Birinin durumu ciddiyetini koruyor.”

Ne olmuştu?

Bartın’ın Amasra ilçesinde, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğü’ne bağlı maden ocağında 14 Ekim’de akşam saatlerinde paylama meydana gelmişti. Olayın gerçekleştiği gün, Bartın Valiliği tarafından kazanın grizu patlaması nedeniyle -300 kotunda gerçekleştiği açıklamıştı. 11 işçi arama-kurtarma ekipleri tarafından kurtarılmış, 41 işçi hayatını kaybetmişti.

OSGB Web Tasarımları

İlgili Yayınlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla