Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği

Manisa’da iş güvenliği uzmanı, iş cinayetinde yaşamını kaybetti!

Manisa’da iş güvenliği uzmanı, iş cinayetinde yaşamını kaybetti!
Tamircin Burada

Manisa’da bir iş güvenliği uzmanı, merdiven boşluğuna düşerek yaşamını kaybetti.

Manisa’da iş güvenliği uzmanı, iş cinayetinde yaşamını kaybetti!

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde Keçiliköy Mahallesi Organize Sanayi Bölgesi 5. kısımdaki fabrika inşaatında çalışan iş güvenliği uzmanı Naile Büşra Sarıgül (22), dengesini kaybederek merdiven boşluğuna düştü^.

İddiaya göre, kazanın olduğu gün şantiyeye denetlemek üzere bakanlıktan görevliler geldi. Şantiyede tekniker olarak çalışan Naile Büşra Sarıgül, yemek molası sırasında güvenlik şeridi çekmek için kazanın yaşandığı yere gönderildi.

Tek başına 2. katta 3 metre yüksekliğinde merdiven boşluğunda şerit çeken Sarıgül, dengesini kaybederek düştü. Düştüğü yerin karanlık olması ve tek başına olması nedeniyle ancak bir saat sonra bulunabildi.

Daha önce işveren mobbingi yüzünden ayrılanların anlattığına göre, fabrikada iş sağlığı ve güvenliği önlemleri alınmadığı ve uzmanlara birçok gereksiz yük verildiği ileri sürüldü.

 

OSGB Web Tasarımları

İlgili Yayınlar

2Yorumlar

  • EVRİM UZUN , Ağustos 30, 2023 @ 5:30 pm

    Meslektaşımıza Allahtan rahmet yakınlarına ve İsg camiasına başsağlığı diliyorum. Çalışanların canını korumak için mücadele eden iş güvenliği uzmanları daha kendi canını koruyamıyorsa, çalışanların canını nasıl koruyacak. İş kazasına sebep olan merdiven boşluğunun kapatılması için eminim ki defalarca söylemiştir.
    Bu mesleği elbirliğiyle ülke olarak bitirmeye devam ediyoruz. Önceden çalışanlar korumak için iş güvenliği uzmanları vardı, peki iş güvenliği uzmanlarını kim koruyacak?

  • Elif Aydınlı , Eylül 4, 2023 @ 8:25 pm

    Bu sahipsiz uyduruk meslek ve bu saçmalığı yaşamak zorunda bırakılan genç iş gücü.! Nur içinde yat meslektaşım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla