Türkiye'nin isg platformu
OSGB Hizmetleri

OSGB ve Eğitim Kurumu Belge Ücretleri-2020

İş Kazalarını Önlemede Güvenlik Kültürünün Önemi

OSGB ve Eğitim Kurumu Belge Ücretleri-2020 yılı için geçerli belge bedelleri açıklandı; 2019 yılında 520 ₺ olan belge yenileme ücreti 590 ₺’ ye çıktı.

Çağrı Tasarım Kampanya

2019 yılında 520 ₺ olan belge yenileme ücreti 590 ₺’ ye, 5.605 ₺ olan vize ücreti 6.490 ₺’ye, 22.420 ₺ olan başvuru ve adres değişikliği ücreti ise 25.960 ₺ ye çıkarıldı.


2022 Yılı belge ve vize ücretleri için TIKLAYINIZ


2021 Yılı OSGB ve Eğitim Kurumu Belge Ücretleri için TIKLAYINIZ


OSGB ve Eğitim Kurumu Belge Ücretleri-2020

  • Unvan değişikliği, kayıp belge ve numarataj güncellemesi nedeniyle yapılacak olan belge yenileme ücretleri 590 TL olarak belirlenmiştir.
  • İlk başvuru ve adres değişikliği ücreti 25.960,00 TL olarak belirlenmiştir.
  • Vize ücreti 6.490,00 TL olarak belirlenmiştir.
  • Birkaç işlem bir arada yapılsa dahi belge ücretleri ayrı ayrı alınacaktır.
  • Belge bedelleri her yıl makam oluru ile belirlenmekte ve değişiklik göstermektedir.
  • Belge ücretleri C. Ziraat Bankası Şubesi Kurumsal Tahsilat Programı aracılığıyla İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Kurumsal Tahsilat Hesabına yatırılacaktır. Döner sermaye hesabına IBAN numarası ile yatırılan ücretler kabul edilmemektedir.
  • Yetki belgesi almak üzere müracaatta bulunulan ve yapılan ön inceleme ve detaylı inceleme sırasında eksik evrakı olmadığı anlaşılan kurumlardan, dosya tamamlanma tarihi esas alınacak şekilde yerinde inceleme programına dâhil edilmeden önce, kamu kurumlarından ise yerinde inceleme sonrasında yetki belgesi ücreti alınacaktır. Belge ücreti tarafımızca talep edildikten sonra, yetki belgesi ID numarası ile T.C. Ziraat Bankası Şubesi Kurumsal Tahsilat Hesabına yatırılmalıdır.
  • Kurumların yetki almış oldukları adreste yapacakları adres küçültme talepleri (kat, bölüm iptali) yeni belge basımı olarak değerlendirilecek ve belge yenileme ücreti alınacaktır. Adres değişikliğine ve adres büyütmeye ilişkin talepler ise yeni yetki belgesi başvurusu işlemlerine tabi olacaktır.
  • Hem adres hem unvan değişikliği yapılması durumunda her bir işlem için İSG-KATİP üzerinden ayrı ayrı başvuru yapılır. Belge ücretleri ayrı ayrı alınır.
  • Yetki belgesini vize ettirmek üzere başvuruda bulunan kurumların aynı zamanda adres değiştirmesi halinde belge ve vize ücretleri ayrı ayrı alınacaktır.
İlginizi Çekebilir!  İş kazasında geçici iş göremezlik verilmesi için sigortalılık süresinin en az kaç gün olması gereklidir?

OSGB ve Eğitim Kurumu Belge Ücretleri-2020

Vize başvurusunda bulunan kurumların aynı zamanda unvan değiştirmesi halinde belge yenileme ve vize ücretleri ayrı ayrı alınacaktır.

İlginizi Çekebilir!  İş Ekipmanlarının Periyodik Kontrollerini Kimler Yapar?

Kurumsal Kimlik

Total
11
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 4 =

Önceki Yayın
Çağrı Merkezleri için Kontrol Listesi

Çağrı Merkezleri için Kontrol Listesi

Sonraki Yayın
Diş Klinikleri için Kontrol Listesi

Diş Klinikleri için Kontrol Listesi

İlgili Yayınlar
Total
11
Share