Neden İş Güvenliği Logo
İş Sağlığı ve Güvenliği

Soma’da iş cinayeti: Maden ocağındaki göçükte Mehmet Ali Daday hayatını kaybetti

Soma’da iş cinayeti: Maden ocağındaki göçükte Mehmet Ali Daday hayatını kaybetti
Tamircin Burada

Manisa’nın Soma ilçesinde faaliyet gösteren Demir Export Madencilik şirketine ait maden ocağında meydana gelen göçükte 1 işçi hayatını kaybetti.

AA’nın haberine göre, Eynez bölgesindeki yer altı maden ocağında dün akşam galeri açma işi sırasında “ayna” olarak tabir edilen duvar çöktü.

Göçük altında kalan 26 yaşındaki işçi Mehmet Ali Daday ağır yaralandı. Soma Devlet Hastanesi’ne kaldırılan maden işçisi, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Bağımsız Maden İş Sendikası’nın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Sarıbeyler’in delikanlısı, kardeşimiz, canımız Mehmet Ali Daday’ı Soma Demirexport Madencilik’te yaşanan iş cinayetinde kaybettik. Ailesinin, sevenlerinin, tüm madencilerin başı sağolsun. Çok çok üzgünüz” ifadeleri kullanıldı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Daday’ın ölümünün tüm yönleriyle soruşturulmasını istedi.

Karamollaoğlu, “Manisa-Soma’da bir maden ocağında meydana gelen göçük nedeniyle hayatını kaybeden maden emekçimiz Mehmet Ali Daday’a Allah’tan rahmet, ailesine ve mesai arkadaşlarına sabır ve başsağlığı diliyor; ihmal veya kasıt olup olmadığının tüm yönleriyle soruşturulmasını temenni ediyorum” dedi.

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel ise “Soma’da meydana gelen iş cinayetinde yaşamını yitiren madenci kardeşimiz Mehmet Ali Daday’a Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Hepimizin başı sağolsun” şeklinde paylaşım yaptı.

İYİ Parti Manisa Milletvekili Şenol Sunat başsağlığı mesajında “Manisa Soma ilçemizde özel bir maden ocağında meydana gelen kaza neticesinde yaşamını yitiren Mehmet Ali Daday kardeşimize Allah’tan rahmet kederli ailesine ve tüm Manisalı kardeşlerime başsağlığı diliyorum. Tüm Maden Emekçisi vatandaşlarımızın ve Türk Milletinin başı sağ olsun” ifadelerine yer verdi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan da “Manisa’nın Soma ilçesinde çalıştığı maden ocağında göçük altında kalarak hayatını kaybeden Mehmet Ali Daday kardeşimize Allah’tan rahmet, geride kalan ailesine sabırlar diliyorum” dedi.

OSGB Tasarımı

İlgili Yayınlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla